Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. júna 2016 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Jarná ITAPA 2016

Pozvánka

Organizačný tím ITAPA si Vás dovoľuje pozvať dňa

9. júna (štvrtok) od 8.30 h – 10.15 h

na kľúčové prezentácie a následné Tlačové brífingy konferencie Jarná ITAPA 2016

v Grand Hoteli River Park, a Luxury Collection Hotel Bratislava v konferenčnej miestnosti Maria Theresia (1.posch.) a jej foyer

1) Kľúčové prezentácie Otváracej časti konferencie
*Peter Pellegrini, podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu: Slávnostné otvorenie a úvodný Keynote
*Andrus Ansip, podpredseda Európskej komisie pre Jednotný digitálny trh (bývalý estónsky premiér): Dôležitosť Jednotného digitálneho trhu z pohľadu EÚ aj individuálneho občana/ Kroky potrebné na jeho dosiahnutie / eCommerce package / Jednotný digitálny trh – všetky návrhy dokončiť do konca tohto roka / Čím skôr vidieť výsledok už skutočne digitálnej Európy/ Pomoc a podpora slovenského predsedníctva EÚ k tomuto cieľu potrebná.
*Robert Redhammer, rektor Slovenskej technickej univerzity v Bratislave: Digitálne mozgy: Informatika od ľudí pre ľudí
Ostrý začiatok: o 8,30 hod

2) Tlačový brífing s Robertom Redhammerom a členom Prezídia ITAS Emilom Fitošom (ATOS)

Téma: Digitálne biznis služby sa stali pre Slovensko významným zdrojom HDP i rastúcim vývozným artiklom, príprava špecialistov je preto kľúčová pre jeho ďalší rozvoj. Veľký záujem o štúdium informatiky je síce potešiteľný, trh ale pritom pociťuje nedostatok produktívnych profesionálov. Na mieste sú obavy z kolapsu – kritickým sa stáva nedostatok kvalitných učiteľov, mnohí vyštudovaní “ajťáci” sú nezamestnateľní. Žiada sa spoločný postup škôl a IT podnikov…Mali by firmy suplovať funkciu štátu? Budeme schopní napredovať v inovatívnej ekonomike?
Predpokladaný čas: 9,30 h – 9,45 h (foyer)

3) Tlačový brífing s Andrusom Ansipom a Petrom Pellegrinim
Téma: Presná téma priamo na brífingu. Background k téme Vám poskytnú naše tlačové správy (www.itapa.sk/tlacove-spravy/) Keywords: Digitalizácia / Digitálna Európa v kontexte slovenského predsedníctva v Rade EÚ / Jednotný digitálny trh / eCommerce package (Európu čakajú v oblasti elektronického trhu veľké zmeny s významným dopadom aj na biznis a slovenských občanov. EK len pred pár dňami zverejnila dlho očakávaný balíček opatrení na odstránenie prekážok a silnejší rozbeh e-obchodu…)
Predpokladaný čas: o 9,45 h (foyer)

Po skončení brífingov Vás srdečne pozývame na coffee-break. Jarná konferencia ITAPA je pre vás otvorená počas celého dňa. Ak sa však chcete aktívne zúčastniť tlačových brífingov, jednoznačne odporúčame prísť na kľúčové príhovory a prezentácie o 8.30 h, keďže práve tie budú východiskom k brífingom. Pokiaľ ste sa ešte neakreditovali, odporúčame tak bezodkladne urobiť na (http://www.itapa.sk/akreditacia-novinarov/). Podrobný program nájdete na

www.itapa.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

HEINEKEN Slovensko podáva pomocnú ruku HORECA segmentu pri aktuálnom otváraní prevádzok ITAPA vyhlasuje súťaž Cena ITAPA 2020. Hľadáme projekty do IT siene slávy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.