Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3. marca 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Izba plná spomienok

„Na krasokorčuľovaní ma fascinuje to, že v sebe spája náročný športový výkon s eleganciou a ladnosťou pohybu, je to kombinácia športu a baletného, no tak trochu i hereckého umenia,“ tvrdí slovenská autorka Andrea Boldišová, ktorá v románe Izba plná spomienok prejavila svoju lásku ku krasokorčuľovaniu. Knihu venovala športovcom a trénerom, ktorí sa usilujú, aby tento šport na Slovensku dosiahol niekdajšiu špičkovú úroveň.

Osudný pád stopne športovú kariéru hlavnej hrdinky, krasokorčuliarky Laury. Za svojim predchádzajúcim životom spraví hrubú čiaru a ukryje sa do malého kúpeľného mesta. Uteká od všetkého a všetkých…

Jediným spoločníkom v malom kúpeľnom mestečku je verný psík.

Pri práci realitnej maklérky spoznáva mladého lekára Jakuba, ktorý v nej prebudí dávno pochované city. Naučí ju dívať sa na svet inými očami a pomáha jej vyrovnať sa s minulosťou. No i Jakub má svoje tajomstvá a prenasledujú ho bolestné spomienky, ktoré vrhajú tieň na ich rozvíjajúci sa vzťah.

Podarí sa napokon mladým ľuďom prekonať traumy minulosti a nájsť si k sebe cestu?
Alebo sú ich svety odlišnejšie, než si boli ochotní pripustiť?

„Želala by som si, aby sa opäť objavil krasokorčuliar, ktorý by dokázal vybojovať niektorú z medailí. Bolo by veľkou škodou, keby úsilie športovcov neprinieslo vytúžené ovocie alebo keby ho zastavil napríklad úraz ako v prípade hrdinky mojej knihy,“ hovorí autorka Andrea Boldišová. Je skôr introvertka, ktorú viac než rozprávanie fascinuje hra so slovom a možnosť písať.
Po úspešnom debute Láska vo vetre jej o dva roky vyšiel román Okno do duše a rok nato príbeh Stratená rovnováha. Teraz je tu s novinkou Izba plná spomienok.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Agent Gabriel Allon proti teroristom Presvedčí ho, aby im dal druhú šancu?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.