Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. októbra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Inzulíny novej generácie uľahčia liečbu cukrovky

BRATISLAVA 24. októbra – Komisia pre lieky na humánne použitie (CHMP) pri Európskej liekovej agentúre (EMA) v týchto dňoch vydala pozitívne stanovisko pre dva inzulíny spoločnosti Novo Nordisk, ktoré predstavujú novú generáciu inzulínov určených na liečbu diabetes mellitus u dospelých. V klinických štúdiách tieto inzulíny preukázali významne nižšie riziko hypoglykémie, ktorá predstavuje závažnú komplikáciu pri liečbe cukrovky.

Nové bazálne inzulíny od spoločnosti Novo Nordisk predstavujú prelom v liečbe cukrovky nielen svojou účinnosťou, ale aj spôsobom podania. Inzulíny totiž stačí podávať iba raz denne. Inzulín degludek navyše predstavuje prvý inzulín, ktorý pri trvaní účinku nad 42 hodín ponúka pacientom možnosť úpravy času podania injekcie, v prípade potreby. V porovnávacích štúdiách oba inzulíny preukázali významne nižšie riziko celkovej a nočnej hypoglykémie. K hypoglykémii dochádza v prípade extrémneho zníženia hladiny cukru v krvi. Príznakmi takýchto príhod sú chvenie rúk, studený pot, nadmerná chuť do jedla, zblednutie, búšenie srdca, zmeny správania sa, nesústredenie, dvojité videnie a pod. Veľmi silná hypoglykémia však môže viesť až k strate vedomia, záchvatom, kóme a môže ohroziť život pacienta. Hypoglykemické príhody sú preto obávanou komplikáciou cukrovky medzi

Kladné stanovisko európskych regulačných orgánov je rozhodujúcim krokom pred sprístupnením tejto liečby mnohým diabetickým pacientom v celej Európe. „Novo Nordisk očakáva registráciu pre uvedenie na trh od Európskej medicínskej agentúry zhruba do dvoch mesiacov, čiže reálne uvedenie inzulínov na európske trhy bude v priebehu roka 2013-2014“, hovorí Roman Russocki, generálny riaditeľ spoločnosti Novo Nordisk Slovakia.

“Registrácia v Európskej Únii znamená automatickú registráciu aj na Slovensku. Uvedenie na slovenský trh bude závisieť od našich legislatívnych podmienok, od dátumu ukončenia procesu cenotvorby a jednania o úhradách zdravotných poisťovní“ dodáva Roman Russocki.

Inzulíny boli predložené na schválenie EMA a FDA v Septembri 2011. Okrem toho boli podané žiadosti o schválenie regulačnými úradmi v Japonsku, Kanade, Švajčiarsku a v ďalších krajinách.

Novo Nordisk je globálna farmaceutická spoločnosť s 89 ročnou tradíciou inovácií a líderstva v diabetológii. Spoločnosť zaujíma vedúce pozície taktiež v starostlivosti o pacientov s hemofíliou, v liečbe rastovým hormónom a v hormonálnej substitučnej liečbe. Novo Nordisk, ktorého centrála je v Dánsku, zamestnáva viac ako 33.000 zamestnancov v 75 krajinách sveta a svoje produkty predáva vo viac ako 190 krajinách. B podiely spoločnosti Novo Nordisk sú uvedené v NASDAQ OMX Copenhagen (Novo-B). Jej ADRs sú uvedené v New York Stock Exchange (NVO). Pre viac informácií navštívte www.novonordisk.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

dm podporila sumou 6 317 eur realizáciu projektu Zelenšia eduzáhrada Špeciálnej základnej školy na ulici Malé Tatry Duálna Akadémia otvorila nové Tréningové centrum, ktoré je jedinečné v strednej Európe

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.