Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. novembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

IMT Smile a Lúčnica prezrádzajú novinky spoločného turné

BRATISLAVA 26. novembra 2015 (WBN/PR) – Kapela IMT Smile a Umelecký súbor Lúčnica má za sebou intenzívne tri dni skúšok na predstavenie Made in Slovakia, s ktorým sa po minuloročnom úspechu predstavia opäť túto zimu divákom v Bratislave, Košiciach a Prahe.

Košické predstavenie 14.decembra, ktoré odštartuje veľkolepú hudobno-tanečnú šnúru, sa nezadržateľne blíži. IMT Smile a Lúčnica preto absolvovali v Piešťanoch spoločné nácviky a generálky za účasti všetkých účinkujúcich, aj celého organizačného štábu, vrátane režiséra Jána Ďurovčíka.
Intenzívne prípravy na šesť predstavení, 14. a 15. decembra v Košiciach, 21. a 22. decembra a tiež 9. januára v Bratislave a 19.decembra v Prahe, trvali tri dni od skorých ranných do neskorých večerných hodín a vyžiadali si absolútnu koncentráciu a spoluprácu všetkých zúčastnených. O vypäté situácie, ale aj dobrú náladu tak nebola núdza.
„Tanečný súbor sa len pred pár dňami vrátil z medzinárodného folklórneho festivalu v Sankt Peterburgu, kde okrem iných cien vyhral aj hlavnú cenu celého festivalu, takže sa vrátili vo veľkej eufórii a myslím si, že v ešte väčšej začínajú pripravovať práve toto turné. Z minulého roka vedia, aká krásna nálada to bola, akého nádherného programu sú súčasťou a tešia sa na spoluprácu,“ vyjadril sa za Lúčnicu jej riaditeľ Marián Turner.
Skúšky si nenechal ujsť ani umelecký vedúci Lúčnice, prof. Štefan Nosáľ, ktorý sa v začiatkoch projektu netajil svojimi obavami. Dnes má podľa Turnera na vec celkom iný názor: „Keď videl, ako nádherne symbióza medzi Lúčnicou a IMT Smile funguje, dal tomu absolútne zelenú kartu, po minuloročných predstaveniach bol nadšený a teší sa aj na tohtoročné.“

Už dávnejšie organizátori avizovali v rámci predstavení aj nejaké novinky, ktoré teraz, po skúškach, dostali aj reálny charakter a tak sa môžu diváci tešiť na ešte väčšiu a atraktívnejšiu show. Režisér projektu Ján Ďurovčík, ktorý je síce zástancom toho, že čo funguje, sa meniť nemá, to vysvetľuje nasledovne: „Nepotrebovali sme robiť zmeny z toho dôvodu, že by niečo nefungovalo. Čiže akákoľvek zmena, ktorá vznikla, je len takým malým bonusom z prebytku autorskej energie a emócie z pocitu tvorby.“
O aké zmeny a nové prvky teda ide? „Chceli sme ponúknuť aj divákom, ktorí už predstavenie videli, niečo nové, preto sme tentokrát postavili na pódium až dvoje bicie s dvoma bubeníkmi, ktorí sa perfektne dopĺňajú. Na chvíľu si za ne dokonca sadne aj môj brat Miro. Do playlistu sme taktiež zaradili skladby Kým stúpa dym a Čo ak, ktoré v ňom minule neboli. Aj v rámci pódia máme pripravený nový prvok, ten však nebudem prezrádzať, nech to ostane pre divákov prekvapením do poslednej chvíle,“ prezradil aspoň zopár noviniek líder IMT Smile a jeden z producentov projektu Ivan Tásler.

Divákom sa legendárny súbor pod umeleckým vedením prof. Štefana Nosáľa a energickí muzikanti na čele s Ivanom Táslerom predstavia v predvianočnom období. Posledné, rozlúčkové vystúpenie odohrajú krátko po Novom roku. Tempo, akým sa míňajú vstupenky na tieto predstavenia a fakt, že aj tento rok sa, tak ako minulý, pridávali stále ďalšie a ďalšie, naznačuje, že aj táto hudobno-tanečná zima sa bude niesť v znamení projektu Made in Slovakia.

Sklabu Niekto ako kráľ vo verzii s ľudovou piesňou A ja taká dzivočka (cingilingibom) nahrali IMT Smile s orchestrom a speváckou skupinou Lúčnice pri príležitosti spoločných hudobno-tanečných predstavení Made in Slovakia.

Termíny predstavení:
14. december 2015, 19:00 hod.- Steel Aréna, Košice
15. december 2015, 19:00 hod.- Steel Aréna, Košice
19. december 2015, 19:00 hod.- O2 arena, Praha
21. december 2015, 19:00 hod.- Incheba Expo Aréna, Bratislava
22. december 2015, 19:00 hod.- Incheba Expo Aréna, Bratislava
9.január 2016, 19:00 hod.- Zimný štadión O. Nepelu, Bratislava

Vstupenky na slovenské i české predstavenia sú v predaji v sieti Ticketportal.
https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=65203
https://www.ticketportal.cz/event.aspx?id=-2147483309

Ďalšie informácie nájdete na:
www.facebook.com/imtlucnica

Zdroj:
Anna Tásler-Onderková
PR manager projektu IMT Smile a Lúčnica
Zdroj Foto: Archív IMT Smile a Lúčnica

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Polus City Center je oddnes VIVO! Bratislava s viac obchodmi a vylepšenou ponukou Lukáš Adamec a Ivan Tásler pozývajú na bratislavský koncert TANCUJ MI

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.