Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. septembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM zlepšuje využitie obnoviteľných zdrojov energie

BRATISLAVA 13. septembra – Spoločnosť IBM predstavila pokročilé technológie pre modelovanie v odvetví energetiky. Riešenie HyRef pomôže energetickým firmám zvýšiť spoľahlivosť obnoviteľných zdrojov energie. Riešenie spája predpoveď počasia s analytickými nástrojmi, ktoré predvídajú dostupnosť veternej a solárnej energie. Energetickým firmám umožňuje do rozvodných sietí integrovať viac energie z obnoviteľných zdrojov, čo pomôže znížiť emisie CO2.

Riešenie HyRef “Hybridná prognóza obnoviteľnej energie – Hybrid Renewable Energy Forecasting” využíva pokročilé cloudové zobrazovacie technológie a kamery snímajúce pohyb mrakov na modelovanie vývoja počasia, ako aj senzory na turbínach, ktoré monitorujú rýchlosť, teplotu a smer vetra. V kombinácii s analytickými technológiami vytvárajú tieto riešenia založené na asimilácií dát veľmi presnú lokálnu predpoveď počasia pre veterné parky na obdobie jedného mesiaca, pričom predpoveď počasia aktualizujú každých 15 minút.

Pomocou využitia miestnej predpovede počasia môže systém HyRef predvídať výkon jednotlivých veterných turbín a odhadnúť množstvo vyrobenej obnoviteľnej energie. Energetické podniky vďaka tomu budú môcť lepšie pracovať s premenlivou povahou slnka a vetra v úlohe zdrojov a budú presnejšie určovať množstvo energie, ktoré bude dodávané do siete alebo na uskladnenie. Systém HyRef už využíva čínska elektráreň State Grid Jibei Electricity Power Company Limited (SG-JBEPC), pobočka štátneho podniku State Grid Corporation of China (SGCC).

Čínska elektráreň v prvej fáze svojho projektu na zvýšenie výroby elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov vďaka využitiu IBM technológie na predvídanie poveternostných podmienok zvýši ich podiel o 10 percent, čo pokryje dodávky elektrickej energie pre viac ako 14 tisíc domácností.

Viac informácií k téme nájdete na: http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/41310.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.