Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
29. novembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM Watson bude k dispozícii pre tvorcov aplikácií

BRATISLAVA 29. novembra – Technológia IBM Watson spoločnosti IBM bude prvýkrát nasadená ako vývojárska platforma v cloude. Komunita poskytovateľov softvérových aplikácií po celom svete tak bude môcť vytvárať aplikácie novej generácie s využitím Watsonových kognitívnych schopností. Cieľom tohto kroku je podpora inovácií a vytvorenie nového ekosystému poskytovateľov softvérových aplikácií od start-upov a novovzniknutých firiem s rizikovým kapitálom až po zavedených dlhoročných hráčov na trhu.

Spoločnosť IBM uvedie do prevádzky cloudové prostredie IBM Watson Developers Cloud, kde budú môcť poskytovatelia aplikácií získať všetky potrebné zdroje na vývoj aplikácií podporených superpočítačom Watson. K dispozícii budú mať nástroje pre vývojárov, širokú škálu znalostných systémov, ktorými Watson disponuje ako aj databáz, obohacujúcich jeho vedomosti a vzdelávacie materiály. Poskytovatelia aplikácií tiež získajú prístup do Watsonovho rozhrania pre programovanie aplikácií (API). Partneri IBM vytvárajúci aplikácie s podporou Watsona v cloude si budú môcť vybrať z dvoch zdrojov obsahu založených na dátach. Poskytovatelia aplikácií budú môcť využívať svoje vlastné dáta, alebo dostanú prístup k IBM Watson Content Center, ktoré bude ponúkať obsah od tretích strán.

Tieto bohaté dátové zdroje zároveň pomôžu rozšíriť neustále rastúci objem Watsonových znalostí. IBM prepojí vývojárov aplikácií s tímom vyše 500 vlastných špecialistov v oblasti dizajnu, vývoja a výskumu, aby im pomohla uviesť nové produkty a služby čo najrýchlejšie na trh. Spoločnosť Fluid, ktorá je tvorcom technológie v oblasti online nakupovania napríklad vyvíja pomocou počítačového systému IBM Watson aplikáciu Fluid Expert Personal ShopperSM. Táto aplikácia ťaží z Watsonovej schopnosti porozumieť jemným nuansom v ľudskej reči, ako aj z jeho schopnosti získať potrebné informácie vedúce k získavaniu nových zákazníkov pomocou tzv. veľkého objemu dát – Big Data.

Spoločnosť MD Buyline, poskytovateľ riešení pre dodávateľské reťazce v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach vyvíja aplikáciu, ktorá umožní užívateľom v reálnom čase rozhodovať o nákupe potrebných zdravotníckych prístrojov a zlepšovať tak zdravotnícku starostlivosť a spokojnosť pacientov. Aplikácia Hippocrates sprístupní užívateľom asistenčnú službu na základe doporučení vychádzajúcich z rozsiahlej databázy dát pre lekárov a pacientov.

Viac informácií nájdete Tu.
Viac o IBM Watson sa dočítate Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.