Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. januára 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM uvádza na trh výkonný a bezpečný systém z13

BRATISLAVA 15. januára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) uviedla na trh z13, najsofistikovanejší počítačový systém v doterajšej histórii. Systém mainframe z13 je mimoriadne efektívny, úsporný a dokáže šifrovať data v reálnom čase. Obsahuje už vstavané analytické nástroje, a do jeho vývoja spoločnosť IBM investovala za obdobie päť rokov jednu miliardu dolárov. Mainframe z13 bol vyvinutý v spolupráci so 60 kľúčovými zákazníkmi spoločnosti IBM.

Mainframe z13 je prvý systém, ktorý dokáže spracovať až 2,5 miliardy transakcií denne. Transakcie vykonávané systémom z13 sú stabilné, bezpečné a ľahko kontrolovateľné. Systém z13 je mimoriadne spoľahlivý a počíta s postupným nárastom mobilných transakcií – podľa posledných odhadov ich počet narastie na 40 biliónov denne.

Systém z13 je prvým v histórii, ktorý dokáže zdvojnásobiť v reálnom čase rýchlosť technológie šifrovania, a umožní tak rýchlejšie a bezpečnejšie šifrovanie mobilných transakcií, ktoré sú vykonávané v reálnom čase, pričom zaistí užívateľom bezpečnosť dát, a skracuje dobu ich spracovávania. Využíva pritom päťsto nových patentov, vrátane nových šifrovacích technológií, ktoré poskytujú mobilným zariadeniam vyššiu úroveň zabezpečenia.

Mainframový systém z13, ako prvý v histórii mainframových systémov, obsahuje vstavané analytické nástroje, ktoré užívateľom ponúkajú ucelený prehľad o transakciách uskutočňovaných v reálnom čase. Je pritom sedemkrát rýchlejší, v porovnaní s konkurenčnými systémami. Podniky vďaka nemu môžu ponúkať svojim zákazníkom digitálnu zákaznícku skúsenosť na oveľa vyššej úrovni, viac prispôsobenú potrebám jednotlivých spotrebiteľov, a rovnako môžu v reálnom čase využívať funkcie vedúce k odhaleniu prípadných podvodov.

V kombinácii s riešeniami IBM MobileFirst prináša z13 ešte lepší výkon, dostupnosť, kvalitné analytické nástroje a bezpečnosť. Platforma IBM MobileFirst umožňuje podnikom a organizáciám vytvárať lepšie a bezpečnejšie aplikácie. Nástroj IBM MobileFirst Protect poskytuje užívateľom z13 komplexné zabezpečenie a správu infraštruktúry klientov, aplikácií, obsahu a transakcií.

Systém z13 obsahuje najrýchlejší mikroprocesor na svete, ponúka o 300 percent viac pamäte a o 100 percent viac analytických nástrojov pre urýchlenie mobilných transakcií. Aj vďaka tomu dokáže z13 analyzovať transakcie v reálnom čase, a pomáha tak predchádzať podvodom. Mainframe z13 dokáže v reálnom čase poskytovať prehľad o nákupných zvyklostiach spotrebiteľa, a vďaka tomu môže v reálnom čase vytvárať zvýhodnené ponuky na dodatočné nákupy zákazníka.

S pomocou z13 môžu firmy využívať technológie IBM pre prediktívne analytické modelovanie, SPSS. Nový mainframe podporuje technológiu Hadoop a umožňuje analýzu neštruktúrovaných dát. Medzi jeho ďalšie výhody patrí aj zapojenie technológie DB2 BLU pre Linux (poskytujúcej funkciu databáza v pamäti), vylepšenie vlastností IBM DB2 Analytics Acceleratora, a vyšší výkon pre výpočet intenzívnej analytickej záťaže.

Systém z13 je vďaka svojej škálovateľnosti a schopnosti spoľahlivo a bezpečne zvládať vysoký objem pracovnej záťaže ideálnou cloudovou architektúrou. Umožňuje využitie až 8000 virtuálnych serverov, teda viac ako päťdesiatich virtuálnych serverov na jedno jadro, čo znižuje náklady na softvér, energie a zariadenia. Systém z13 je otvorenou platformou, ktorá plne podporuje Linux či OpenStack.

IBM tiež oznamuje predpremiéru nového softvéru z/OS s vyspelými analytickými a dátovými funkciami. Tento nový operačný systém rozšíri možnosti z13 o spracovanie analytických funkcií v pamäti (in-memory), a analýzu mobilných transakcií, čím klientom pomáha ďalej rozširovať mainframové firemné aplikácie aj na mobilných užívateľov.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/45808.wss

Obrázky k téme nájdete na:
a) https://www.flickr.com/gp/103983639@N08/z8N2Pr/
b) https://www.dropbox.com/sh/bxmnfcppbqm8j2r/AAAq5vuMplbXuDoM2RdNRk6Sa?dl=0

Video k téme nájdete na:
https://www.youtube.com/watch?v=W9uB748e0io

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.