Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. marca 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM uvádza na trh nový úložný softvér

BRATISLAVA 13. marca – Spoločnosť IBM prichádza na trh s novým portfóliom inteligentného úložného softvéru IBM Spectrum Storage, ktoré pomáha optimalizovať prevádzku dátových úložísk. Nový IBM softvér vytvára efektívnu „dátovú stopu“, ktorá dynamicky ukladá každý bit za optimálnu cenu, maximalizuje výkon a zaisťuje bezpečnosť. IBM Spectrum Storage zahŕňa viac ako 700 patentov, a je určený pre klientov, ktorí chcú začať využívať hybridný cloud na obchodné účely. Nové riešenie pomáha klientom presúvať dáta v správnom čase na správne miesto, či už ide o flash storage alebo pásku a prispieva k znižovaniu nákladov.

IBM ohlásila zámer investovať v nasledujúcich piatich rokoch do portfólia úložného softvéru viac ako jednu miliardu dolárov. Vďaka tejto investícií chce spoločnosť posilniť svoje vedúce postavenie v oblasti úložných technológií. Tieto investície budú smerovať do výskumu a vývoja nového softvéru pre cloudové úložiská, objektové ukladanie a open standard technológie, vrátane OpenStack.

IBM Spectrum Accelerate je prvé softvérové riešenie spoločnosti IBM, ktoré umožňuje klientom vrstviť infraštruktúru vďaka inteligentným prvkom prebratým zo sofistikovanej platformy XIV. Tieto prvky zahŕňajú unikátnu architektúru, ktorá umožňuje klientom dynamicky pridávať úložnú kapacitu v priebehu niekoľkých minút.

Architektúra XIV sa osvedčila vo veľkých cloudových prostrediach u zákazníkov, ako je napríklad mediálna spoločnosť Netflix, ktorá sa nedávno na IBM obrátila so žiadosťou o pomoc pri tvorbe agilnejšej úložnej infraštruktúry, pre jej rastúce potreby v oblasti správy dát. Netflix využil pre správu svojich databáz, vývoj, testovanie a operácie zálohovania úložné systémy IBM XIV Gen3. Firma vďaka tomu mohla nahradiť svojich 16 doterajších úložných systémov tromi XIV systémami pri 80 percentnej redukcii priestoru vlastného dátového centra.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46093.wss

Fotografie k správe nájdete na:
https://www.flickr.com/gp/131267469@N02/357432/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.