Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. februára 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM urýchľuje využívanie dát vo firmách

BRATISLAVA 19. februára – Spoločnosť IBM (NYSE:IBM) urýchľuje pomocou nových Hadoop analytických technológií premenu dát na užitočné informácie, ktoré pomôžu firmám pri raste biznisu. Najmodernejšie IBM technológie poskytujúce možnosti strojového učenia sa a mnoho ďalších prvkov, môže bežať nad širokým spektrom dát, práve pri použití nového analytického nástroja IBM BigInsights for Apache Hadoop.

Stále viac podnikov a inštitúcií využíva Apache Hadoop ako vyspelú technológiu, na zber a umiestnenie veľkého objemu rôznorodých dát, ktorá im umožní naplno využiť potenciál týchto dát v podnikaní. Apache Hadoop je ideálnym nástrojom, ak potrebuje napríklad obchodný analytik rýchlo nájsť relevantné informácie, alebo sa výskumný pracovník potrebuje v dátach zorientovať, aby ich mohol využívať pri štatistickom modelovaní, alebo potrebuje firma zjednodušiť manažovanie svojich informačných technológií.

Veľkosť a komplexnosť Hadoop aplikácií stále rastie, rovnako ako sa aj dáta stali prirodzenou potrebou pri vytváraní opatrení na plnohodnotné využitie informácií zvnútra podniku, na optimalizáciu obchodných výsledkov. IBM BigInsights pre Apache Hadoop bude mať tri moduly: IBM BigInsights Analyst, IBM BigInsights Data Scientist a IBM BigInsights Enterprise Management. IBM tiež oznámila uvedenie novej otvorenej platformy pre Apache Hadoop.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46106.wss.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.