Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. februára 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM superpočítač Watson mieri do Afriky

BRATISLAVA 26. februára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) sa rozhodla v najbližších desiatich rokoch posilniť svoju prítomnosť v Afrike vďaka superpočítaču Watson, ktorý má spolu s ďalšími kognitívnymi systémami pomôcť pri riešení najpálčivejších problémov na tomto kontinente a rozvíjať príležitosti pre biznis.

V rámci projektu Lucy, nazvanom po najznámejšom predchodcovi človeka, objavenom na africkom kontinente sa spoločnosť IBM rozhodla investovať 100 miliónov dolárov do iniciatívy, ktorá umožní vedcom a partnerom IBM v afrických krajinách využívať superpočítač Watson a najmodernejšie kognitívne technológie.

„Afrika zaznamenala v priebehu poslednej dekády obdivuhodný rast. Tento kontinent stále čelí mnohým výzvam vyplývajúcim z rastu populácie, nedostatku zdrojov pitnej vody, chorôb, či nízkych výnosov v oblasti poľnohospodárstva, ktoré sú zároveň prekážkami ovplyvňujúcimi celkový hospodársky rast Afriky,“ povedal Kamal Bhattacharya, riaditeľ IBM Research Afrika. So svojou schopnosťou učiť sa a objavovať doteraz neobjavené závislosti medzi rôznymi veličinami by mal superpočítač Watson umožniť Afrike v nasledujúcich dvoch desaťročiach pokrok, aký dosiahla za posledných dvesto

IBM Watson je reprezentantom novej éry kognitívnych počítačov, v ktorej systémy a softvér neustále zlepšujú svoj výkon, počítačovú silu a vedomosti na základe schopností učiť sa, a prostredníctvom analýzy veľkého objemu dát, tzv. Big Data, objavujú odpovede pri riešení aktuálnych problémov.

Najmodernejšie technológie superpočítača Watson sa budú vyvíjať v novom výskumnom laboratóriu IBM v Afrike a budú slúžiť vedcom pri hľadaní riešení v oblasti kľúčových problémov Afriky. Watson výskumným pracovníkom pomôže vďaka svojej robustnej výpočtovej sile, rýchlejšie nájsť odpovede, pri riešení problémov v oblasti zdravotnej starostlivosti, školstva, zdrojov pitnej vody, ako aj poľnohospodárstva.

V snahe pomôcť rýchlejšie naštartovať trh kognitívnych technológií a vybudovať nový ekosystém okolo superpočítača Watson IBM v súčasnosti hľadá partnerov z radov, univerzít, start upov a rozvojových agentúr, ktorí sa pripoja k iniciatíve IBM smerujúcej k rozvoju dátových technológií.

Dvomi najdôležitejšími oblasťami, ktorým sa bude Watson v Afrike venovať budú zdravotníctvo a školstvo. Tímy expertov sa môžu vďaka superpočítaču Watson napríklad pustiť do zisťovania súvislostí medzi kontaminovaným zdrojom pitnej vody spôsobujúcim choleru a následnou nízkou úrovňou školskej dochádzky v danom regióne, vyhodnocovať by tiež mohli súvislosti medzi cyklami počasia a ich vplyvom na pestovanie plodín, či vzťahy medzi nízkou školskou dochádzkou v niektorých oblastiach a nedostatkom hygienických návykov.

Viac informácií nájdete Tu.
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/43106.wss

Infografiku k téme nájdete Tu.
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photo/43121.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

AI zlepšuje rýchlosť, presnosť a bezpečnosť finančných služieb: Pozitívna zmena pre malé a stredné podniky, ktoré využívajú finančné produkty Slovak Women in Tech 2024: Čo môže ženám dať a vziať umelá inteligencia?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.