Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. augusta 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM spúšťa novú komunitu vývojárov internetu vecí

BRATISLAVA 11. augusta – Spoločnosť IBM oznámila spustenie novej komunity IBM developerWorks Recipes, vďaka ktorej sa vývojári ľahko a rýchlo naučia, ako sa môžu pripojiť ku cloudu zariadení, ktoré sú súčasťou tzv. internetu vecí (IoT), a budú môcť využívať dáta získané z takto pripojených zariadení.

Členovia komunity developerWorks Recipes sa môžu pripojiť k platforme IBM Bluemix, ktorá funguje na princípe platforma ako služba, a využiť návody vysvetľujúce vkladanie pokročilých analytických nástrojov a nástrojov pre strojové učenie sa, do zariadení a aplikácií v rámci „internetu vecí“. Vďaka tomu napríklad budú môcť:

• pochopiť výkon auta na základe analýzy dát z diagnostického systému umiestneného na vozidle;
• prepojiť monitorovanie stavu stroja v reálnom čase so systémom asset manažmentu od spoločnosti IBM, čo im umožní sledovať v podstate čokoľvek, od stavu spotrebičov v domácnosti, až po kontrolu kolies železničných vagónov;
• identifikovať trendy a hľadať riešenia častých problémov prostredníctvom grafického znázornenia historických dát a dát získaných v reálnom čase zo zariadení, ktoré sú súčasťou internetu vecí.

Podľa prognózy poradenskej spoločnosti Gartner by malo byť v tomto roku pripojených k „internetu vecí“ 4,9 miliardy zariadení, čo je o 30 percent viac ako vlani. Očakáva sa, že do roku 2020 by mal počet zariadení pripojených k „internetu vecí“ narásť na 25 miliárd. Komunita IBM developerWorks Recipes je v súčasnosti otvorená pre všetkých, ktorí chcú využiť existujúci obsah IoT, vytvárať nový obsah a chcú ho zdieľať s celou komunitou:

https://developer.ibm.com/recipes/

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/47399.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.