Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. júla 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM sa zapája do ochrany miest pred hurikánmi

BRATISLAVA 14. júla – Spoločnosť IBM, americká firma The Weather Company a jej divízia WSI začali v súvislosti so sezónou hurikánov spolupracovať pri riešení mimoriadnych situácií v mestách (Emergency Management for Cities). Nové riešenie využíva vyspelú analytiku a dáta o počasí v reálnom čase.

Ľuďom v postihnutých oblastiach pomôže predpovedať prírodné katastrofy a plánovať vopred opatrenia, a dáva im možnosť vyslať na miesta postihnuté mimoriadnou udalosťou s dostatočným predstihom všetky potrebné zdroje. Prírodné katastrofy podľa odhadov spôsobili po celom svete v roku 2014 škody vo výške 110 miliárd dolárov a vyžiadali si 7 700 ľudských životov.

Nové centrum IBM Intelligent Operations Center (IOC) určené pre správu mimoriadnych situácií zhromažďuje historické dáta a údaje zo senzorov z veľkého množstva zdrojov. Tieto následne podrobne analyzuje, vizualizuje a zdieľa v reálnom čase, a vďaka tomu úradom pomáha koordinovať, a zvládať operácie počas prírodných katastrof, mimoriadnych situácií alebo nehôd.

Vďaka dátam o počasí zahrnutým do IBM IOC budú miestne samosprávy a organizácie pre riešenie mimoriadnych situácií schopné:

Predĺžiť svoj čas na prípravu – Integráciou 15 dňovej pravdepodobnostnej predpovedi počasia od WSI, ktorá im poskytne jeden a pol denný predstih oproti bežne dostupným verejným predpovediam o blížiacich hurikánoch. Riešenie IBM IOC pomôže zodpovedným predstaviteľom na celom svete lepšie plánovať mimoriadne situácie a urobiť všetky potrebné rozhodnutia o rozmiestnení zdrojov a logistike.

Spustiť rýchlu reakciu – Integráciou algoritmov WSI, ktoré neustále monitorujú búrky, do riešenia IBM IOC budú pohotovostné tímy schopné rýchlo aktivovať potrebné opatrenia v najpostihnutejších oblastiach.

Zaviesť plánovanie scenárov – Vďaka prístupu do vlastného systému predpovedí počasia od WSI môžu vládne inštitúcie vytvoriť množstvo realistických scenárov vývoja určitých udalostí. V prípade postihnutia veľkou snehovou búrkou môžu napríklad vyvinúť scenár evakuácie osôb z postihnutých oblastí.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/uk/en/pressrelease/47210.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.