Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. februára 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM rozširuje výskum do Južnej Afriky

BRATISLAVA 12. februára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) oznámila plány na rozšírenie IBM výskumu do Južnej Afriky. Od apríla 2015 bude v juhoafrickom Johanesburgu pôsobiť výskumné laboratórium, ktoré sa bude zameriavať na podporu inovácií v oblasti Big Data, cloudu a mobilných technológií. Ako súčasť desaťročnej investície ministerstva obchodu a priemyslu realizovanej v úzkej spolupráci s ministerstvom vedy a výskumu, bude novo založené laboratórium pôsobiť na University of Witwatersrand v Johanesburgu.

Spoločnosť IBM zvažovala pri rozhodovaní sa, kam umiestniť svoje najnovšie výskumné laboratórium najmä dva faktory: prístup k zručným a talentovaným ľuďom, ako aj schopnosť pracovať na riešení aktuálnych problémov biznisu. Južná Afrika poskytuje vynikajúce prostredie na rozšírenie celosvetových výskumných aktivít spoločnosti IBM.

Výskumníci spoločnosti IBM v Južnej Afrike sa stanú súčasťou globálnej komunity vedcov spoločnosti IBM. „Juhoafrická republika patrí medzi technologicky a vedecky najvyspelejšie krajiny sveta. Potrebujeme však ešte viac zvýšiť naše vedecké a výskumné aktivity, s cieľom podporovať inovácie a ďalšiu diverzifikáciu hospodárstva,“ povedala Naledi Pandor, ministerka vedy a výskumu Juhoafrickej republiky.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46013.wss

Obrázky k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_research_zurich/15820437274/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.