Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. apríla 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prináša do cloudu analytiku kybernetických hrozieb

BRATISLAVA 22. apríla – Spoločnosť IBM oznámila, že prináša do cloudu bezpečnostnú technológiu IBM QRadar. Technológia IBM Qradar poskytuje spoločnostiam možnosť rýchlo identifikovať závažnosť bezpečnostných hrozieb a získať zdroje potrebné na boj proti kybernetickým útokom. Nová služba je pre klientov dostupná prostredníctvom cloudového modelu Softvér ako služba (SaaS), spolu s ďalšími bezpečnostnými službami, poskytujúcimi podrobnejšiu expertízu a flexibilitu pre IT profesionálov v oblasti bezpečnosti.

Podľa globálnej správy IBM Cyber Index 2014 spoločnosti na celom svete každý rok riešia až 91 miliónov potenciálnych bezpečnostných udalostí, a tieto udalosti tvoria obrovské množstvo dát, ktoré je potrebné uchovávať a analyzovať. Monitorovanie a analytika týchto bezpečnostných hrozieb založená na cloude prináša jednoduchšie rozširovanie hostingových služieb, v kombinácii s pokročilými analytickými nástrojmi a preukázateľnou expertízou zo strany poskytovateľa bezpečnostných služieb, ktoré sú potrebné na sledovanie hybridného IT prostredia. Novými cloudovými službami sú:

• IBM Security Intelligence on Cloud – táto služba pomáha spoločnostiam určiť, či prebiehajúce bezpečnostné udalosti pre nich predstavujú potenciálnu hrozbu, alebo sú to len jednoduché anomálie. Použitím IBM QRadaru môžu spoločnosti rýchlo spojiť dáta pochádzajúce z bezpečnostnej udalosti s informáciami z viac ako 500 zdrojov dát z jednotlivých zariadení, systémov a aplikácií. Tieto nástroje sú navyše doplnené vyše 1500 vopred definovanými hláseniami určenými na použitie v prípade nedodržania stanovených štandardov, napadnutia alebo bezpečnostného incidentu.

• Intelligent Log Management on Cloud – je nástroj určený na zjednodušenie bezpečnosti a zberu dát sledujúcich dodržiavanie bezpečnostných štandardov, ako aj pre potreby reportovania. Intelligent Log Management on Cloud posilnený o technológiou IBM QRadar používa analytiku a multitenantnú technológiu slúžiacu pre viacerých nájomcov cloudu, aby bola schopná v rekordne krátkom čase dodať všetky potrebné informácie o bezpečnostných anomáliách v reálnom čase, a v súlade s predpísanými bezpečnostnými štandardami. Prostredníctvom podpory pre viac ako 400 platform, môžu manažéri bezpečnosti IT zachytiť, v rámci kontroly bezpečnosti prevádzky, záznamy z takmer každého zariadenia.

„V oblasti bezpečnosti dát firmy a organizácie po celom svete čelia doslova tsunami, ktoré môže premôcť aj tie najsofistikovanejšie programy podnikovej bezpečnosti,“ hovorí Jason Corbin, viceprezident pre produktový a strategický manažment, divízie bezpečnosti spoločnosti IBM. „Lídri v oblasti bezpečnosti nám vravia, že chcú prostredníctvom cloudu a lepšej kontroly hybridných IT prostredí vidieť viac. Možnosť robiť prediktívnu analytiku, ponúka bezpečnostným tímom flexibilitu pri prinášaní inovácií a požadovaných informácií v rámci bezpečnosti celého IT prostredia.“

Viac informácií nájdete na:
http://www.ibm.com/security

Obrázky k téme nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photo/46649.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.