Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. júla 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM premení Louvre v prvé inteligentné múzeum v Európe

BRATISLAVA 10. júla – Spoločnosť IBM dodá parížskemu múzeu Louvre riešenie pre zachovanie a ochranu jeho zariadení a umeleckých diel. Priestory múzea sa rozkladajú na viac ako 60.000m2, čo z neho robí jedno z najväčších múzeí na svete. Toto najnavštevovanejšie európske múzeum, ktoré v roku 2011 privítalo rekordných 8,8 miliónov návštevníkov, si kladie za cieľ zabezpečiť každodennú prístupnosť väčšiny svojich galérií.

Louvre, ktorý bol založený v 18. storočí, je dnes domovom tisícok predmetov a artefaktov z obdobia od praveku do roku 1848, vrátane najslávnejšieho obrazu sveta – Mony Lisy. Zachovanie a ochrana zariadení a svetoznámych diel si každoročne vyžiada viac ako 65 tisíc opráv, ktoré zabezpečujú zamestnanci múzea. Vďaka zavedeniu softvérového riešenia Maximo Asset Management spoločnosti IBM sa personálu múzea podarilo zefektívniť proces údržby a zlepšiť služby zákazníkom, ako aj finančnú stránku, prevádzku a správu múzea.

Múzeum poverilo modernizáciou softvéru Maximo spoločnosť SQLite, obchodného partnera IBM, s cieľom vytvoriť jednotnú informačnú databázu a spoločný archív pre zamestnancov múzea. Integrovaná databáza softvérového riešenia pomáha personálu zobrazovať procesy zahŕňajúce okrem iného plánovanie a realizáciu výmien, čistenie či údržbu miestností a systémov, ako je klimatizácia, vykurovanie, výťahy, osvetlenie a zámky na viac ako 2 500

O iniciatíve inteligentnejších budov IBM
Spoločnosť IBM poskytuje technológie pre správu budov – od múzeí po kancelárske budovy, sklady, továrne, elektrárne, laboratóriá, univerzitné areály, byty, letoviská a ďalšie. Dodávané riešenia umožňujú šetriť náklady, lepšie spravovať systémy a znižovať emisie uhlíka. Softvér, hardvér a služby spoločnosti IBM pomáhajú vytvárať, spravovať a udržiavať najinteligentnejšie a najlepšie prepojené infraštruktúry na svete zahŕňajúce inteligentnejšie budovy, mestá, verejné služby, kancelárie, prepravné systémy a prevádzku vo všetkých odvetviach.

V rámci svojej iniciatívy „inteligentnejších budov“, spustenej vo februári 2010, ponúka spoločnosť IBM portfólio riešení pre inteligentnejšie budovy, ktoré je možné integrovať so softvérom pre automatizáciu budov rôznych dodávateľov z celého odvetvia. Riešenie pre monitorovanie a analýzu v reálnom čase, správu priestorov a zariadení a pokročilé dynamické riadiace panely spoločnosti IBM pomáhajú majiteľom a správcom znižovať prevádzkové náklady aj spotrebu energií a zároveň zlepšujú hospodárenie a spoľahlivosť.

Viac informácií a ilustračné materiály nájdete v pôvodnej tlačovej správe v angličtine tu.

Ďalšie informácie o inteligentnejších produktoch nájdete na: IBM Slovensko

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Dvadsať poschodí spoločne pešo po každom obede, turistické oddiely či psychoterapia online. Union prináša zamestnávateľom ocenenia a inšpiráciu Investície v roku 2024? Odborníci odporúčajú okrem tradičných investícií sledovať aj nové príležitosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.