Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. januára 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM prelomila rekord v patentoch

BRATISLAVA 13. januára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) oznámila, že sa jej v minulom roku podarilo zaregistrovať rekordný počet 7 534 patentov, vďaka čomu je už 22. rok za sebou na čele patentového rebríčka firiem v Spojených štátoch amerických.

„Pokračujúce investície IBM do výskumu a vývoja sú pre nás kľúčové pri riadení transformácie našej spoločnosti, keďže nám ukazujú, ako môžeme uchopiť nové podnikateľské príležitosti v oblasti cloudu, Big Data, softvéru pre sociálne siete a kolaboračné nástroje, či v oblasti mobilných riešení a bezpečnosti,“ povedala Ginni Rometty, predsedníčka predstavenstva a prezidentka spoločnosti IBM.

Rekordný počet patentov spoločnosti IBM za minulý rok zahŕňa vyše 3000 patentov, čo predstavuje 40 percent z celkového počtu – pokrývajúcich oblasť cloudu, analytických nástrojov, mobilných riešení, riešení pre sociálny softvér a kolaboračné nástroje, ako aj patentov z oblasti bezpečnosti.

Viac ako 500 patentov tiež prispieva k rozvoju éry kognitívnych systémov, vrátane tvorby nových kognitívnych technológií súvisiacich s IBM superpočítačom Watson. Za posledných 22 rokov, počas ktorých je IBM na prvom mieste v rebríčku tvorcov patentov v Spojených štátoch amerických, vedci a výskumníci z tejto spoločnosti získali spolu vyše 81 500 patentov.

Najúspešnejší tvorcovia patentov v USA za rok 2014:
1. IBM – 7 534
2. Samsung – 4 952
3. Canon – 4 055
4. Sony – 3 224
5. Microsoft – 2 829
6. Toshiba – 2 608
7. Qualcomm – 2 590
8. Google – 2 566
9. LG Electronics – 2 122
10. Panasonic – 2 095
Zdroj: IFI Claims Patent Services

Viac informácií nájdete Tu.
Fotografie k téme nájdete Tu a Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.