Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
22. októbra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM pomáha klientom využívať hybridný cloud

BRATISLAVA 22. októbra – Spoločnosť IBM predstavila na medzinárodnej konferencii InterConnect 2013 v Singapúre nové systémy PureSystems, Power Systems, Smarter Storage Systems, System x a riešenia v oblasti technického spracovania dát, ktoré pomôžu klientom a MSP (Managed Service Providers) budovať privátny a hybridný cloud. Podniky a organizácie tak budú môcť naplno využívať možnosti sociálnych médií, mobilných technológií a veľký objem dát prostredníctvom privátnych a hybridných cloudových riešení.

Mnohí zákazníci dnes využívajú služby verejného cloudu a zároveň sa ho snažia mať pod kontrolou. Viaceré inštitúcie a firmy preto začínajú využívať služby v prostredí privátneho a hybridného cloudu, ktorý im umožňuje jednoduchšiu správu citlivých informácií. Podľa analýzy spoločnosti Gartner takmer polovica veľkých spoločností začne využívať hybridný cloud do roku 2017. Prieskum zároveň naznačuje, že za posledné tri roky sa zavedenie privátneho cloudu stalo realitou v prípade 50 percent veľkých firiem. Hybridný cloud pritom s určitým oneskorením kopíruje vývoj v oblasti privátneho cloudu.

IBM uviedla na trh aj nový softvér a služby, ktoré poskytnú manažmentom firiem ideálne podmienky na presunutie pracovnej záťaže kľúčových oddelení do cloudu s okamžitou návratnosťou. Vďaka nedávno realizovanej akvizícii spoločnosti SoftLayer prináša IBM nové integrované cloudové riešenia pre firmy.

Spoločnosť IBM predstavuje nové možnosti aj v produktovej línii PureSystems. Nová ponuka PureFlex zjednodušuje poskytovanie služieb, urýchľuje ich zavádzanie a vedie k vyššej efektivite cloudového prostredia. Hlavnú úlohu v tejto ponuke zohrávajú dve konfigurácie PureFlex: PureFlex System – Express a PureFlex System – Enterprise. Riešenie PureFlex System – Express je k dispozícii nakonfigurované na jednom šasi a vďaka dostupným uvádzacím cenám je vhodné pre malé a stredné firmy či menšie oddelenia vo veľkých spoločnostiach.

Riešenie PureFlex System – Enterprise s možnosťou výberu rackov je určené pre škálovateľné cloudové využitie so vstavanou redundanciou pre zvýšenie odolnosti prevádzky. Oba systémy podporujú všetky procesory z radu Power systémov a výpočetné uzly na báze x86.

Nové riešenie pre poskytovateľov služieb Power Systems Solution Edition for Service Providers umožňuje rýchle nasadenie v podnikovom prostredí vďaka predinštalovanému cloudovému riešeniu, ktoré je založené na podpore OpenStack pre SmartCloud Entry a PowerVC.

Pre klientov, ktorí majú záujem o otvorené cloudové prostredie je určené nové riešenie Power Integrated Facility for Linux. To umožňuje efektívnejšie využitie podnikových serverov Power Systems a ich výhod, ako sú spoľahlivosť, škálovanie, vysoký výkon. Riešenie Power Integrated Facility for Linux vedie k skvalitňovaniu služieb a súčasne k znižovaniu nákladov na spravovanie linuxového ekosystému.

Pretože rýchlosť je dôležitá pre klientov vo všetkých cloudových prostrediach, nové riešenie IBM BLU Acceleration Solution – Power Systems Edition využíva technológiu založenú na procesore POWER7+ a vďaka nej dosahuje osemkrát až dvadsaťpäťkrát rýchlejšie reportovanie a analýzy a desaťnásobnú úsporu úložného priestoru. Toto riešenie kombinuje softvér IBM DB2 a BLU Acceleration s dynamickou in-memory vertikálnou technológiou a Power Systems, ktoré možno využiť v dátových skladoch s veľkosťou až 20 terabajtov.

Nový IBM systém na ukladanie dát Storwize V5000 sa nachádza uprostred produktového radu Storwize a ponúka malým a stredným firmám flexibilný vstup do sveta pokročilých možností a vysokého výkonu portfólia Storwize. Tento systém na ukladanie dát možno konfigurovať s diskovými i flashovými technológiami a podporuje aj funkcie IBM Easy Tier, ktoré automaticky umiestňujú dáta do cenovo najvýhodnejšieho tieru. Systém vybavený pre cloudové prostredie so vstavanou podporou pre OpenStack umožňuje virtualizáciu a clustrovanie, ktoré klientom dovoľuje využívať výhody softvérovo definovaného systému na ukladanie dát a rastie a prispôsobuje sa v závislosti od rozvoja ich podnikania.

Viac informácií nájdete Tu.
Informácie o cloudových riešeniach spoločnosti IBM nájdete Tu.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HB Reavis Využitie a prínosy aplikácie PlanRadar na príklade spoločnosti HR Reavis

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.