Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. apríla 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM otvára v Holandsku ďalšie cloudové centrum

BRATISLAVA 24. apríla – Spoločnosť IBM oznámila, že v spolupráci so spoločnosťou SoftLayer, ktorá patrí do portfólia IBM firiem, otvorila v poradí druhé cloudové centrum v Holandsku. Nové cloudové centrum umožní IBM zdvojnásobiť kapacitu SoftLayer cloudu v regióne a ponúkne viac možností na redundantné ukladanie dát.

Dátové centrum v holandskom meste Almere je bezpečne spojené privátnou sieťou so všetkými dátovými centrami SoftLayeru po celom svete. IBM cloudové služby poskytujú SoftLAyer dátové centrá v Severnej a Južnej Amerike, Ázii, Austrálii a Európe, vrátane dátových centier v Londýne, Paríži, Frankfurte nad Mohanom, a v Amsterdame.

Zákazníci IBM cloudových služieb môžu využívať výbornú geografickú polohu jednotlivých dátových centier na minimalizáciu podnikateľských rizík prostredníctvom replikácie dát, ako aj ich bezpečným zálohovaním. V prípade neočakávaných udalostí môžu navyše zákazníci veľmi rýchlo obnoviť svoje dáta, alebo presmerovať vysokú pracovnú záťaž do iného cloudového centra.

„Nové dátové centrum je výsledkom rastúceho dopytu po cloudových službách spoločnosti IBM, ako aj dôkazom, že IBM cloudové služby prinášajú vysokú pridanú hodnotu našim zákazníkom,“ povedal James Comfort, generálny riaditeľ spoločnosti IBM pre oblasť cloudových služieb. Medzi prvých zákazníkov nového cloudového centra patrí aj holandská IT a telekomunikačná spoločnosť KPN.

IBM kúpila spoločnosť SoftLayer v lete roku 2013. Za posledných desať mesiacov spoločnosť IBM otvorila po celom svete 13 nových SoftLayer dátových centier, pričom ďalšie plánuje otvoriť v druhej polovici tohto roka.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46699.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.