Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. októbra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM otvára SoftLayer dátové centrum už aj vo Francúzsku

BRATISLAVA 23. októbra – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) dnes oznámila, že v spolupráci s firmou SoftLayer, ktorá patrí do portfólia firiem IBM, nasledujúci mesiac otvorí nové cloudové centrum v Paríži. Prvé IBM a SoftLayer cloudové centrum v hlavnom meste Francúzska doplní Softlayer cloudové centrá v Londýne a Amsterdame. Nové dátové centrum zároveň rozširuje ponuku možností, kam môžu zákazníci presúvať svoje dáta a operácie v bezpečnom cloudovom prostredí v Európe.

IBM Cloud bude tiež poskytovať služby francúzskym zákazníkom a firmám, ktoré sú povinné umiestňovať svoje dáta do cloudových centier v domovskej krajine. „S každým novým dátovým centrom sa približujeme, s kompletnou ponukou našich cloudových služieb, stále bližšie k lokálnym zákazníkom,“ hovorí výkonný riaditeľ SoftLayeru Lance Crosby.

„Parížske cloudové centrum nám umožní vyhovieť všetkým nárokom francúzskych zákazníkov na pracovnú záťaž, a podporu kritických aplikácií. Ich dáta pritom budú uchovávané v bezpečnom cloudovom prostredí, pri zachovaní podmienky ich uloženia v domovskej krajine,“ doplnil Crosby.

Nové IBM a SoftLayer cloudové centrum v Paríži je súčasťou rozhodnutia spoločnosti IBM, investovať 1,2 miliardy dolárov do otvorenia 15 nových cloudových centier po celom svete. Nové dátové centrum má kapacitu viac ako 15 tisíc fyzických serverov a prináša zákazníkom komplexnú ponuku SoftLayer cloudových služieb. Od akvizície spoločnosti SoftLayer v minulom roku sa IBM podarilo získať vyše 6000 nových zákazníkov cloudových služieb.

Viac informácií o cloudovej ponuke spoločnosti IBM nájdete na:
http://www.ibm.com/cloud

Obrázky k téme nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photo/42955.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.