Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. januára 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM otvára prvé SoftLayer dátové centrum v Nemecku

BRATISLAVA 9. januára – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) oznámila otvorenie prvého SoftLayer cloudového centra v Nemecku, ktoré je súčasťou investície IBM vo výške 1,2 miliardy dolárov, do budovania nových cloudových centier po celom svete. Nové cloudové centrum vo Frankfurte nad Mohanom spĺňa všetky regulačné opatrenia v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov, a rovnako prinesie vďaka nižšej latencii zlepšenie výkonu kritických aplikácií pre lokálnych zákazníkov.

„Predpisy Európskej únie v oblasti ochrany osobných údajov patria medzi najprísnejšie na svete, a rovnako Nemecko má jednu z najprísnejších politík v oblasti ochrany osobných údajov,“ povedal Lance Crosby, výkonný riaditeľ IBM spoločnosti SoftLayer.

„Aj keď všetky naše cloudové dátové centrá dodržiavajú rovnako striktné štandardy SoftLayeru v oblasti bezpečnosti a ochrany osobných údajov, nové dátové centrum umiestnené vo Frankfurte nad Mohanom, umožní nemeckým firmám a ich zákazníkom využívať všetky výhody a benefity vyplývajúce z umiestnenia úložiska dát v domovskej krajine. Nové SoftLayer cloudové centrum im tiež umožní, bez problémov umiestňovať dáta v súlade s nemeckými zákonmi na ochranu osobných údajov,“ dodal Lance Crosby.

Dátové centrum sídliace vo Frankfurte nad Mohanom je súčasťou unikátnej siete SoftLayer cloudových centier, a dopĺňa už existujúce európske cloudové centrá v Londýne, Amsterdame a Paríži. Počet nemeckých firiem, ktoré využívajú cloudové služby vzrástol v rokoch 2012 a 2013 medziročne o 32 percent. Podľa predpovedí spoločnosti ExpertOne Group sa očakáva, do roku 2017 nárast trhu s cloudovými službami v Nemecku na 18 miliárd eur.

Medzi zákazníkov IBM SoftLayer cloudových služieb patrí v Nemecku napríklad spoločnosť Avira, poskytovateľ produktov IT bezpečnosti pre počítače, smartfóny, servery a siete, ako aj množstvo ďalších firiem pôsobiacich v hernom priemysle, v odvetví digitálneho marketingu a reklamy, ako aj online a IT služieb.

Viac informácií o téme nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/45786.wss

Viac informácií o IBM cloudových službách nájdete na:
http://www.thoughtsoncloud.com/

Obrázky k téme nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photo/42955.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.