Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
28. mája 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM je najpopulárnejším poskytovateľom privátneho cloudu

BRATISLAVA 28. mája – Spoločnosť IBM je podľa výsledkov prieskumu spoločnosti Forrester Research najpopulárnejším poskytovateľom hostingových privátnych cloudových služieb. IBM hostingové cloudové riešenia sú uprednostňované zákazníkmi dvakrát viac ako ponuka konkurencie.

Prieskumná spoločnosť zistila, že hostingové privátne cloudové služby spoločnosti IBM už dnes primárne využíva, alebo plánuje využívať v porovnaní s konkurenciou dvakrát toľko firiem. A rovnako, až dvakrát toľko spoločností, v porovnaní s konkurenciou, dnes využíva alebo plánuje využívať IBM cloudové služby v prípade, že majú viacerých dodávateľov cloudových riešení. V prieskume, v ktorom Forrester Research definoval hostingové privátne cloudové služby ako kategóriu Infraštruktúry ako služby (IaaS), bolo dopytovaných 2255 manažérov.

Z výsledkov prieskumu tiež vyplýva, že pre dopytovaných boli pri výbere hostingových privátnych cloudových služieb kľúčovými: lepšia IT infraštruktúra a flexibilita, nižšie celkové náklady na servery, možnosť zvyšovať kapacitu na požiadanie, škálovateľnosť a lepšie zabezpečenie kontinuity biznisu v prípade neočakávaných udalostí.

Celkové príjmy spoločnosti IBM z cloudu – verejného, privátneho či hybridného dosiahli za posledných dvanásť mesiacov (do konca marca 2015) 7,7 miliardy dolárov a za prvé tri mesiace tohto roka narástli o 60 percent.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46874.wss

Fotografie k téme nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photos.wss?topic=458

*Prieskum spoločnosti Forrester Research bol realizovaný medzi firmami v Severnej Amerike a Európe v treťom štvrťroku minulého roka.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.