Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. marca 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM a Twitter ponúkajú nové dátové služby v cloude

BRATISLAVA 24. marca – Spoločnosti IBM (NYSE:IBM) a Twitter ponúkajú nový typ cloudových služieb, ktoré umožnia firmám a vývojárom vyťažiť z dát uverejnených na Twitteri informácie a poznatky relevantné pre podnikanie. V pilotnej fáze projektu bude môcť viac ako sto firemných klientov využívať pri svojich obchodných rozhodnutiach dáta zo sociálnych sietí.

Twitter má ako celosvetová informačná a konverzačná platforma, prostredníctvom ktorej verejne a v reálnom čase zaznievajú názory zo všetkých kútov sveta, výnimočné postavenie ako zdroj dát. Aby však mohli predstavitelia podnikov a firiem nielen načúvať hlasom na sociálnych sieťach, ale aj mohli tieto dáta z Twitteru využívať pri rozhodovaní sa, je potrebné oddeliť na Twitteri relevantné informácie od ostatných dát.

IBM to dosahuje tak, že dáta z Twitteru analyzuje a obohacuje v kombinácii s miliónmi ďalších zdrojov verejných a obchodných dát, ako sú napríklad predpovede počasia, informácie o predaji, produktové štatistiky a podobne. Odkrývajú tak dôležité korelácie, ktoré možno využiť na získavanie praktických poznatkov a konkrétnych krokov pri biznis rozhodnutiach.

Nové analytické služby IBM v cloude pomôžu firmám a vývojárom:

• Vytvárať sociálne dátové aplikácie: vývojári a podnikatelia môžu prehľadávať, rýchlo získavať a následne ťažiť informácie z obohateného twitterovského obsahu prostredníctvom služby IBM Insights for Twitter na platforme Bluemix.

• Prepájať sofistikované prediktívne analytické nástroje s dátami z Twitteru: nástroje Watson Analytics ponúkajú vďaka automatizovaným krokom organizovania dát prediktívne analýzy a vizuálne prezentácie výstupov, ako aj možnosť okamžite aplikovať dáta z Twitteru do akéhokoľvek projektu. Vďaka tomu môžu odhaliť a vysvetliť skryté vzorce a vzťahy, a môžu tak rýchlejšie pochopiť, prečo dochádza k určitým javom, a čo bude pravdepodobne nasledovať.

• Ľahšie analyzovať dáta z Twitteru: Vybraná clusterová konfigurácia riešenia BigInsights on Cloud s prednastaveným prístupom k twitterovskému obsahu umožní klientom kombinovať dáta z Twitteru s kompletnou ponukou podnikového riešenia IBM Enterprise Hadoop-as-a-Service, ktoré je tiež dostupné aj prostredníctvom platformy IBM Bluemix.

K dátam z Twitteru má v súčasnosti prístup viac ako štyri tisíc odborníkov zo spoločnosti IBM. Sú pripravení a školení, aby vedeli zákazníkom poradiť, ako tieto dáta obohatiť o možnosti vyplývajúce z podnikových, analytických nástrojov IBM a cloudových služieb.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46330.wss

Obrázky k téme nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/photo/45267.wss

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Forbes zostavil rebríček najlepších zamestnávateľov na svete. Dominuje mu Samsung GLAMI trendy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.