Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
18. marca 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

IBM a Semtech umožnia operátorom spustiť internet vecí

BRATISLAVA 18. marca – Výskumníci zo spoločnosti IBM (NYSE:IBM) a spoločnost Semtech predstavili novú technológiu, založenú na širokopásmovom internetovom pripojení, s nízkou spotrebou energie (LPWANs), ktorá ponúka výrazné výhody oproti internetovému pripojeniu cez mobilné siete a Wifi pripojeniu pri strojovej – M2M komunikácii.

Technické problémy, ako napríklad obmedzená výdrž batérie, vysoké náklady a nedostatok noriem, bránili doteraz vo využití obrovského potenciálu internetu vecí pre biznis. Technológia s názvom LoRaWAN (Long Range Wide-Area Networks), postavená na novom protokole tieto prekážky prekonáva, pričom ponúka internetové pripojenie senzorov strojov aj na dlhšie vzdialenosti, optimálnu výdrž batérie a vyžaduje minimálnu infraštruktúru.

Spoločnosti IBM a Semtech zároveň založili LoRa Alianciu na podporu, vývoj a štandardizáciu tzv. diaľkového širokopásmového pripojenia k internetu, s nízkou spotrebou energie. LoRa Aliancia si kladie za cieľ spojiť hardvér a softvér využívajúci LoRaWAN technológiu a prispôsobiť ho potrebám telekomunikačných, a sieťových operátorov, aby mohli začať ponúkať služby v oblasti internetu vecí pre potreby biznisu, ako aj rezidenčných zákazníkov.

Miliardy prístrojov počnúc senzormi a strojmi až po monitory, a odevy čoskoro budú môcť navzájom komunikovať jednoducho zaslaním krátkej textovej správy (SMS) vášmu lokálnemu telekomunikačnému operátorovi. Senzory LoRaWAN technológie môžu komunikovať v priaznivom prostredí až do vzdialenosti 100 kilometrov, do vzdialenosti 15 kilometrov v prostredí vidieka, a do vzdialenosti dvoch kilometrov v husto osídlených mestských oblastiach, pri dátovej rýchlosti od 100 bitov za sekundu do 300 kilobitov za sekundu.

Vďaka využívaniu internetu vecí by napríklad mohli automaty s nápojmi a občerstvením samé upozorniť svojich prevádzkovateľov na nízke zásoby či vypredanie produktov, alebo potrebnú údržbu. Mestá by mohli vďaka internetu vecí ponúkať aplikácie, ktoré by pomohli vodičom áut rýchlejšie nájsť parkovacie miesta v jednotlivých mestských častiach. Milovníci zvierat by mohli veľmi jednoducho vyhľadať svojich domácich miláčikov, alebo sledovať migračné vzorce zvierat.

„Internet vecí už začal meniť náš svet počnúc lepšou kontrolou cestnej premávky na našich diaľniciach, cez väčšiu úsporu energie v budovách a výrobných prevádzkach, až po znižovanie pouličnej kriminality,“ hovorí Thorsten Kramp z IBM Research.

Viac informácií nájdete na:
http://www-03.ibm.com/press/us/en/pressrelease/46287.wss

Fotografie k téme nájdete na:
https://www.flickr.com/photos/ibm_research_zurich/sets/72157650377134479/

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu. Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Martin Murgáč. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

AI zlepšuje rýchlosť, presnosť a bezpečnosť finančných služieb: Pozitívna zmena pre malé a stredné podniky, ktoré využívajú finančné produkty Slovak Women in Tech 2024: Čo môže ženám dať a vziať umelá inteligencia?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.