Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
26. apríla 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Henkel Art.Award – príležitosť pre mladých umelcov

BRATISLAVA 26. apríla – V roku 2013 spoločnosť Henkel Central Eastern Europe (Henkel CEE) už po dvanásty raz udelí cenu Henkel Art.Award. Súťaž je určená kreatívnym umelcom z 23. krajín strednej a východnej Európy. Jej garantmi sú okrem spoločnosti Henkel aj združenie Kultur Kontakt Austria a Múzeum moderného umenia vo Viedni (Museum der Modernen Kunst Stiftung Ludwig Wien – MUMOK). Víťaz súťaže získa nielen peňažnú výhru vo výške 7000 eur, ale aj vynikajúcu príležitosť predviesť svoje umelecké diela na samostatnej výstave vo svojej krajine ako aj vo viedenskom múzeu MUMOK. Celková hodnota tejto ceny za umenie tak predstavuje 35 000 eur.

„Umenie prispieva k vzájomnému porozumeniu medzi ľuďmi a posilňuje pozitívny prístup k k ich pokojnému spolunažívaniu“, hovorí Günter Thumser, generálny riaditeľ Henkel CEE. „ Prostredníctvom našej ceny Henkel Art.Award chceme prispieť k tomuto pozitívnemu vývoju v strednej a východnej Európe,“.

Tento rok budú v rámci súťaže Henkel Art.Award opäť ocenené mimoriadne a novátorské umelecké počiny umelcov v kategóriách maľba, kresba, fotografia, videoart aj inštalácia. Všetky zúčastnené krajiny následne nominujú do medzinárodného kola svojich zástupcov, z ktorých v lete 2013 vyberie prominentná medzinárodná porota osobností päť finalistov. Meno víťaza bude oznámené na slávnostnom gala večeri spojenom s udeľovaním cien, ktorý sa bude konať v decembri 2013 vo Viedni.

Predchádzajúce ročníky súťaže Henkel Art.Award sa u slovenských umelcov stretli s veľkým záujmom. Umelecké diela prihlásené do súťaže Henkel Art.Award 2013 musia byť najneskôr do 7. júna 2013 odoslané na adresu spoločnosti Henkel Slovensko (rozhoduje dátum odoslania na obálke).

Spoločne s ukážkami diel je nutné zaslať aj profesný životopis autora ako aj podrobné údaje o umeleckej kariére v nemčine alebo v angličtine. Miestna porota vyberie do konca júna 2013 zo všetkých prihlásených jedného umelca, ktorého diela zašle medzinárodnej porote. Slovenskí umelci môžu zasielať tri až päť ukážok vo forme fotografií alebo katalógov (max. formát A3). Diela v kategórii videoart alebo umelecká inštalácia je možné zaslať ako prezentáciu v časovom rozsahu do 10 minút na DVD.

Súťaž je určená pre umelcov do 40 rokov a diela, ktorými sa prezentujú v súťaži musia byť vytvorené po roku 2010.

Mladí talentovaní umelci z Rakúska majú navyše príležitosť podať prihlášky do súťaže o cenu mladých rakúskych umelcov, ktorá je dotovaná finančnou prémiou 2000 eur. V spolupráci s dlhoročným partnerom, združením Kultur Kontakt Austria, spoločnosť Henkel CEE udelí aj tretiu cenu – štipendium v hodnote 2000 eur pre mladých umelcov z východnej Európy. Víťaz tejto ceny bude vybraný spomedzi účastníkov programu Artists-in-Residence, ktorý organizuje združenie Kultur Kontakt Austria.

Viac informácií o cene Henkel Art.Award nájdete na adrese: http://artaward.henkel-cee.com alebo www.facebook.com/HenkelArtAward.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Nadácia Henkel Slovensko venuje v šiestom ročníku výzvy na podporu seniorov 65 000 eur Spoločnosť Henkel Slovensko oficiálne otvorila svoje nové sídlo v budove The Mill

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.