Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

HÁDZANÁ: WHIL – Na Iuventu nevyzrela ani Šaľa

BRATISLAVA 5. novembra (SITA) – Sobotňajšia porcia zápasov víkendového 9. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) vyznela jednoznačne v prospech domácich tímov. V šlágri pred tisíckou divákov stačilo Iuvente Michalovce desať minút, aby rozhodla o osude konfrontácie s HK Slovan Duslo Šaľa. Kým v prvom polčase sa družstvá striedali vo vedení a v úvode druhého dejstva hostky ešte zmazali dvojgólové manko z prvej tridsaťminútovky (z 12:14 vyrovnali na 14:14), potom už ovládli dianie na palubovke Michalovčanky. Líderky tabuľky vyhrali úsek od 38. do 48. min 10:2 a dvanásť minút pred koncom bolo za stavu 28:18 už jasné, že Iuventa si udrží stopercentnú bilanciu v aktuálnej interligovej sezóne. Napokon zdolala Šaľu 37:26.
Hladké víťazstvo si na konto pripísal aj druhý tím tabuľky DHK Baník Most, ktorý nemal žiadne problémy s oslabeným nováčikom HK AS Trenčín a pokoril ho vysoko 40:12 (20:4). Domáce prostredie využili tiež hádzanárky DHK Zora Olomouc, ktoré v dôležitom súboji z hľadiska účasti v českom play-off vyhrali nad SHK Veselí nad Moravou 28:22 (15:12) a bodovo sa dotiahli na svoje sobotňajšie súperky.

Hádzaná – WHIL (Women´s Handball International League) 2016/2017 – 9. kolo – sobota:

Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa 37:26 (14:12)
Najviac gólov: Levčenková 9/3, M. Holešová 7, Perederijová 5 – Veselková 4, I. Bahýlová, Rácková a Trochtová po 3, Klučková 3/3
Pok. hody: 5/4 – 3/3, vylúčené: 3 – 3, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 1000 divákov

DHK Zora Olomouc – SHK Veselí nad Moravou 28:22 (15:12)
Najviac gólov: Kubáčková 6/1, T. Fryčáková 5, Gajdošíková 4/1, Sovová 3 – J. Vargová 9/6, Šustková 6/3, Soldánová 4
Pok. hody: 2/2 – 12/9, vylúčené: 4 – 2, rozhodovali: Brzósková a Pavelová (obe ČR), 230 divákov

DHK Baník Most – HK AS Trenčín 40:12 (20:4)
Najviac gólov: Mikulčík 7, S. Szarková 7/2, Chmelařová 6 – Zemanovičová 5, Jašková 3, Takáčová 2
Pok. hody: 3/2 – 4/2, vylúčené: 1 – 2, rozhodovali: Opava a Válek (obaja ČR), 725 divákov