Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

FUTBAL: Za alkoholový škandál v poľskom tíme padli finančné tresty

VARŠAVA 6. novembra (SITA) – Tréner poľskej futbalovej reprezentácie Adam Nawalka vyhlásil, že hráči, ktorí sa počas októbrového asociačného termínu dopustili nedôstojného správania, vyviazli iba s finančným postihom. Nekonkretizoval mená hriešnikov ani výšku pokút. Niekoľko poľských hráčov sa po zápase s Dánskom (3:2) a pred duelom s Arménskom (2:1) bavilo v hotelovej izbe pri alkohole a hlasnej hudbe, ktorá nedopriala spánok ďalším reprezentantom.

„Informoval som hráčov o sankciách za to, čo sa udialo na predchádzajúcom zraze. Nikto z nich nenamietal, všetci to chcú odčiniť. Hráči zneužili moju dôveru a porušili pravidlá, ktoré sme si nastavili. Stalo sa to prvýkrát, a preto dostanú ďalšiu šancu. Keď sa to však zopakuje, nevidím možnosť ďalšej vzájomnej spolupráce,“ vyhlásil podľa portálu sport.pl Nawalka s dôvetkom, že finančné prostriedky pôjdu na charitatívne účely.

Poľské médiá okamžite po vypuknutí aféry informovali, že viacerí futbalisti už pred duelom s Dánmi celú noc hrali pri pive karty. Údajnými hriešnikmi boli brankár Artur Boruc a útočník Lukasz Teodorczyk. Obaja napokon figurujú v nominácii národného mužstva aj pre novembrový eliminačný duel s Rumunskom a medzištátne prípravné stretnutie so Slovinskom.

S hráčmi sa údajne zabával aj technický vedúci poľského tímu Tomasz Iwan. Jeden z najbližších spolupracovníkov trénera Adama Nawalku je zodpovedný za celú organizáciu počas sústredení národného mužstva: rezervuje hotely, zabezpečuje voľné vstupenky pre hráčov či plánuje náplň voľného času. Najmä v poslednom menovanom bode mal Iwan plnú dôveru zo strany Nawalku. Poňal to však zrejme po svojom a sám sa zúčastňoval na voľnočasových aktivitách hráčov trvajúcich do skorých ranných hodín.

hb;ru;ko

K téme

Svet ho teší aj z vozíka Budeme hrať reprezentačné zápasy v Győri alebo vo Viedni?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.