Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
5. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

FUTBAL: Ani Bayern nepokoril Hoffenheim, Lipsko môže dobehnúť lídra

MNÍCHOV 5. novembra (SITA) – Ani Bayern Mníchov nezasadil futbalistom TSG Hoffenheim prvú prehru v aktuálnej sezóne najvyššej nemeckej súťaže. Líder tabuľky sa musel v sobotňajšom zápase 10. kola najvyššej nemeckej futbalovej súťaže v domácej Allianz Arene uspokojiť s remízou 1:1, pričom k bodu dopomohol Mníchovčanom vlastný gól súpera.
Hoffenheimu sa v Mníchove neroztriasli kolená. V obrane stáli jeho hráči na pevných nohách a dokázali nebezpečne zakombinovať aj vpredu. V 16. min sa ujali vedenia po peknej strele Kerema Demirbaya do horného rohu bránky. Bayernu sa nedarilo vo finálnej fáze, kde chýbalo viac presnosti či nápaditosti. V 34. min Bavori predsa len vyrovnali, keď centrovanú loptu Douglasa Costu pred päťku umiestnil do vlastnej siete Steven Zuber.
Ani v druhom polčase sa drvivý tlak domácich nekonal, hostia si umnou hrou udržiavali nerozhodný výsledok. V závere duelu síce mali šťastie (Mats Hummels i striedajúci Thomas Müller trafili žrď, pozn.), ale bod nie je z ich pohľadu nezaslúžený.
Müller pokračuje v streleckých suchotách. V I. bundeslige skóroval naposledy v apríli (30. 4. trafil do siete Borussie Mönchengladbach). Po desiatich kolách nového ročníka má na konte tento ofenzívny futbalista Bayernu 20 striel na bránku, z nich trikrát trafil jej konštrukciu. „Mám megakravatu. Lepí sa mi ho…o na topánky,“ napísal frustrovaný Müller na sociálnej sieti.
„Spočiatku sme mali ťažkosti, v druhom polčase sme hrali s väčšou intenzitou, kvalitnejšie a podľa šancí by sme si zaslúžili vyhrať. Vo futbale však niekedy chýba šťastie,“ tlmočila vyjadrenie trénera Bayernu Carla Ancelottiho oficiálna webstránka bavorského klubu. „Hoffenheim hral veľmi agresívne. V druhom polčase sme mali veľa dobrých šancí, mali sme zápas rozhodnúť,“ dodal stopér domácich Mats Hummels.
Tréner Hoffenheimu Julian Nagelsmann videl zápas takto: „V druhom polčase sme sa museli viac brániť, čo nám príliš nevonia. Vzhľadom na to, k akému súperovi sme prišli, bod berieme radi.“ Jeho tím zostáva spolu Bayernom a RB Lipsko v aktuálnej sezóne I. bundesligy bez prehry, TSG má bilanciu 5 výhier a 5 remíz. Futbalisti Lipska môžu sobotňajšie zaváhanie Bayernu využiť – ak v nedeľňajšom dueli s Mainzom zvíťazia, bodovo sa dotiahnu na lídra.