Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89423_febiofest 2018_foto robert tappert pre mffk febiofest 676x450.jpg
4. decembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Febiofest prichádza s vianočným darčekom pre cinefilov

BRATISLAVA 4. decembra 2018 – Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest prichádza s vianočným darčekom pre cinefilov. Do predpredaja od dnes až do Silvestra uvádza limitovaný počet „vianočných“ Cinepassov na celý festival za zvýhodnenú cenu 15 EUR! Držiteľovi umožní vstup na neobmedzené množstvo festivalových premietaní podľa vlastného výberu ako aj na sprievodné podujatia počas bratislavského Febiofestu, ktorý sa uskutoční od 20. do 26. marca 2019 v Kine Lumière, Kine Mladosť a v Artkine za zrkadlom.

MFFK Febiofest od roku 2019 prechádza na komplexný online rezervačný systém MyCinepass, kde si možno zakúpiť aj vianočný Cinepass. Ten umožní držiteľom online rezervácie na filmy, bez čakania v radoch pri pokladni kín. Po vianočnej akcii sa cena Cinepassu v predpredaji zvýši na 20 EUR, počas festivalu bude priamo na mieste stáť 30 EUR. Za jednorazový lístok zaplatí návštevník 5 EUR.

Cinepass je festivalová permanentka, ktorá umožní vstup na všetky verejné festivalové projekcie a sprievodné podujatia v Bratislave (mimo projekcií so živou hudbou). Slúži ako náhrada vstupenky a nie je potrebné vyzdvihnúť si žiadnu ďalšiu vstupenku.

Detailné inštrukcie k registrácii, zakúpeniu a pravidlám Cinepassov nájdete na http://febiofest.sk/vstupenky/

Medzinárodný festival filmových klubov Febiofest oslávil v roku 2018 jubilejný 25. ročník. Nasledujúci 26. ročník sa bude niesť v znamení zmien, ktoré prispejú k modernému a atraktívnemu festivalu a majú do bratislavských kinosál prilákať domácich divákov aj zahraničných filmových profesionálov. Publikum môže aj tento rok očakávať viac ako 100 filmových lahôdok počas 7-dňového filmového maratónu v hlavnom meste.

MFFK Febiofest si tento rok po prvý raz zvolil tému, ktorej sa bude program naprieč sekciami venovať a ktoré budú leitmotívom konkrétnych filmov. S podtitulom Zlo sa vo filme neskryje má upozorňovať na zlo a strach, ktoré s čoraz väčšou obľubou a silnejším kalibrom šíria politici a médiá a snažia sa nimi ovládať a manipulovať masy. Tiež má za cieľ pripomenúť, že zlo má síce viacero podôb, ale len jeden základ a práve ten približujú divákom už vyše sto rokov veľké filmové príbehy.

V aktuálnom 26. ročníku usporiada MFFK Febiofest už po šiestykrát súťažnú sekciu V strede Európy. Diváci sa aj naďalej môžu tešiť na filmové novinky z prestížnych festivalov z celého sveta v sekcii Klubový film dnes aj na premiéry nových domácich filmov v Slovenskej filmovej krajine, ktorá je posledné roky divácky najúspešnejšou a najnavštevovanejšou sekciou. V Klubovom Jukeboxe aj tento rok osobnosti vyberú pre publikum svoje obľúbené snímky, Zrkadlo minulosti uchváti s nanovo digitalizovanými dielami zlatého fondu slovenskej a českej, ale aj svetovej kinematografie, v programe budú pokračovať aj sekcie pre náročného diváka Bez limitov a Kinoikon+ a MFFK Febiofest už tradične neopomenie ani najmladších divákov a prinesie tento rok ešte bohatší Filmový kabinet deťom.

Organizátorom MFFK Febiofest je Asociácia slovenských filmových klubov, spoluorganizátorom Slovenský filmový ústav.

Aktuálne informácie

www.febiofest.sk
FB Febiofest.sk
IG febiofest_sk

K téme

Febiofest privíta svetoznámeho oscarového režiséra Costu-Gavrasa Oscarových nominantov, aj najnovšie filmy z Cannes uvedie po prvýkrát Febiofest

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.