Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. septembra 2016 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

Európsky týždeň športu: pridáte sa k miliónom?

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. V roku 2016 sa uskutoční už jeho druhý ročník. Koordinátorom 1. ročníka bol Slovenský olympijský výbor, v roku 2016 sa tejto úlohy zhostilo Národné športové centrum. Projekt organizuje v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku. Hlavnou témou kampane je heslo #BeActive, ktoré vyzýva na aktívny pohyb nielen v danom týždni, ale pravidelne. Iniciatíva sa zameriava na všetkých bez ohľadu na vek, vzdelanie či úroveň trénovanosti.

„Príďte si zašportovať počas Európskeho týždňa športu, ktorý sa oficiálne začne 10. septembra práve na Slovensku! Pridáte sa tak k miliónom ďalších Európanov. Šport je jedinečný prostriedok na upevnenie fyzického aj duševného zdravia, na regeneráciu i zábavu. Spoločne so zdravou stravou nám môže ušetriť množstvo komplikácií, ktoré sú spôsobené nedostatkom fyzickej aktivity alebo nesprávnymi stravovacími návykmi. Prajem vám veľa príjemných chvíľ pri vašich pohybových aktivitách!“ hovorí Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.
Do druhého ročníka Európskeho týždňa športu je zapojených 31 krajín. Druhý septembrový týždeň, od 10. do 17. septembra 2016, bude po celej Európe nabitý športovými aktivitami a podujatiami s európskym rozmerom. V niektorých európskych krajinách budú aktivity pokračovať až do konca septembra. Doteraz je v celej Európe registrovaných 14 205 podujatí s viac než milión účastníkov. V SR je k dnešnému dátumu registrovaných 150 podujatí s 90 050 účastníkmi v 78 mestách a obciach.
Oficiálne otvorenie Európskeho týždňa športu 2016 sa uskutoční na Slovensku 10. septembra v Košiciach a hlavné podujatie ETŠ 2016 v Bruseli je plánované dňa 15. septembra.
Podrobné informácie o Európskom týždni športu nájdete na stránkach http://www.tyzdensportu.sk/.

Tlačovej besedy sa zúčastnili:
Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku so sídlom v Bratislave, Boris Čavajda, riaditeľ NŠC, pracovníci NŠC: Boris Čechvala a Jana Škripková, projektová manažérka ETŠ, ktorá predstavila Výchovno-vzdelávacie predstavenie s názvom „Dotkni sa hviezd“, prizvaní hostia konkrétnych projektov: Ivan Šulek – manažér projektu Košice EMS 2016 informoval o otvorení ETŠ v Košiciach, Diana Kosová – manažérka projektu Deti na hokej, Tomáš Kovács (Tomi KID) – autor projektu Slovensko do rukavíc. Hosťom bola Iveta Putalová, ambasádorka NŠC a ambasádorka projektu ETŠ. Druhým ambasádorom projektu je plavec Richard Nagy, športovec NŠC, ktorý mal iné športové povinnosti.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

GEFCO zverejnilo výsledky za rok 2020: Dobrý prevádzkový výkon a robustné finančné riadenie v hlboko zasiahnutej ekonomike Nutricia oslavuje štvrťstoročie na slovenskom trhu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.