Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89238_new project.jpg
14. novembra 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Enterprise Investors investuje do expanzie spoločnosti Anwim

BRATISLAVA 14. novembra 2018 – Polish Enterprise Fund VIII, private equity fond spravovaný spoločnosťou Enterprise Investors, získal významný minoritný podiel v spoločnosti Anwim, jednom z najväčších nezávislých prevádzkovateľov čerpacích staníc pod značkou MOYA v Poľsku.

EI poskytla spoločnosti dodatočné financovanie a bude podporovať jej plány na dynamický rozvoj siete a konsolidáciu trhu;
Hodnota transakcie je 23,3 miliónov eur.

Spoločnosť Anwim bola založená dvojicou podnikateľov v roku 1992 a spočiatku sa zameriavala na veľkoobchod s pohonnými hmotami. V roku 2009 spoločnosť začala prevádzkovať maloobchod, ktorý dnes tvorí polovicu tržieb. Sieť MOYA má viac než 180 čerpacích staníc umiestnených v atraktívnych lokalitách na frekventovaných cestných ťahoch po celej krajine, ktoré ponúkajú kvalitné pohonné hmoty za dostupné ceny. Súčasťou každej stanice je tiež moderne vybavená predajňa. Spoločnosť plánuje dynamicky rozvíjať svoju sieť s cieľom minimálne zdvojnásobiť počet čerpacích staníc behom nasledujúcich piatich rokov. V roku 2017 dosiahla spoločnosť tržby z veľkoobchodných a maloobchodných aktivít viac ako 730 miliónov eur. Spoločnosť aktuálne zamestnáva 250 ľudí.

Enterprise Investors patrí k najvýznamnejším investorom v strednej Európe

Enterprise Investors je jednou z najväčších private equity spoločností v strednej a východnej Európe. Od svojho vzniku v roku 1990 vytvorila spoločnosť deväť fondov s celkovou hodnotou presahujúcou 2,5 mld. eur. Tieto fondy doteraz investovali 1,9 mld. eur do 143 spoločností z rôznych odvetví a ukončili 128 investícií v objeme 3,7 mld. eur.

K téme

Enterprise Investors investujú do popredného výrobcu technológií na detekciu dronov Enterprise Investors investujú do spoločnosti Goodspeed

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.