Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2017 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Druhá svetovo najväčšia orálna vakcinačná kampaň proti cholere začína v tábore Rohingov v Bangladéši

Bratislava, 11.10.2017 – © UNICEF/WHO Dieťa očkované orálnou vakcínou ako súčasť imunizačnej kampane na ochranu novoprisťahovaných Rohingov pred život ohrozujúcou hnačkovitou chorobou blízko okresu Cox´s Bazar v Bangladéši.

COX´S BAZAR, Bangladéš, 10. októbra 2017- Masívna imunizačná kampaň proti cholere začala blízko okresu Cox´s Bazar v Bangladéši, aby chránila novoprisťahovaných Rohingov a domáce komunity pred život ohrozujúcim hnačkovitým ochorenim. Bude podaných 900 000 dávok vakcín prostredníctvom viac než 200 mobilných vakcinačných skupín, vďaka čomu sa jedná o svetovo druhú najväčšiu orálnu vakcinačnú kampaň proti cholere.

Kampaň vedená Ministerstvom zdravotníctva a podporovaná Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) a UNICEFom sa koná v Ukhiya a Teknafe, kde od augusta prešlo hranicami viac než pol milióna ľudí, ktorí sa pridali k obrovskému počtu usídlených utečencov v množstve osád a táborov.

V prvom kole vakcinácie bude zaočkovaných 650 000 ľudí starších ako jeden rok. Druhé kolo sa začne 31. októbra s cieľom podať ďalšiu dávku vakcíny pre lepšiu ochranu 250 000 deťom vo veku 1-5 rokov.

„Toto je druhá svetovo najväčšia vakcinačná kampaň po Haiti v roku 2016,“ povedal Edouard Beigbeder, zástupca UNICEFu v Bangladéši. „Cholera je nebezpečná choroba, špeciálne u detí žijúch v stiesnených nehygienických podmienkach. Prevencia je základ.“

V poslednom týždni bolo v osadách a táboroch zaznamenaných a liečených najmenej 10 292 prípadov hnačky. WHO varovala pred možným prepuknutím epidémie chorery.

UNICEF a WHO podporujú Ministerstvo zdravotníctva plánovaním, distribúciou, dobrovoľníkmi, operačnými nákladmi a monitorovaním.

„Pohotovostná vakcinácia zachraňuje životy. Nebezpečenstvo cholery je zrejmé a je potrebné podniknúť rozhodujúce kroky,“ povedala Dr. N. Paranietharan, zástupkyňa WHO v Bangladéši. „WHO sa zaviazala mobilizovať svoje technické a operačné možnosti, aby podporila Ministerstvo zdravotníctva a svojich partnerov v snahe chrániť, podporiť a zabezpečiť zdravie tejto nesmierne zraniteľnej populácie.“

V Ukhiya bolo na zaočkovanie populácie nasadených 150 tímov, v Teknafe 55. Každá skupina pozostáva z 5 členov.Vakcinácia môže poskytnúť život zachraňujúcu ochranu pred cholerou a dopĺňa, no nenahrádza zvyšné tradičné kontrolné opatrenia, akými sú prístup k čistej vode, postačujúca sanitácia a dobré hygienické návyky.

Aby pomohol uspokojiť súčasné potreby v oblasti vody, sanitácie a hygieny, UNICEF pracuje na zintenzívnení poskytovanej pomoci a vzdelávania o bezpečnostných opatreniach, a taktiež poskytol núdzové dodávky pre krízový manažment. WHO monitoruje kvalitu vôd a pracuje s Ústavom verejného zdravotníctva, aby navýšil miestne laboratórne kapacity, vytvoril systém skorého varovania, výstrahy a reakcie na pohotovostné situácie a poskytol život zachraňujúce dodávky na poskytnutie rýchlej odpovede, v prípade vypuknutia cholery. Naviac, zdravotnícke oddelenie WHO podporuje Ministerstvo pri zakladaní stredísk zameraných na liečbu hnačkovitých ochorení.

K téme

Ak chce udržať svoju minulosť v tajnosti, dvere musia ostať zamknuté! Vzrušujúca a dobrodružná historická romanca Tajomné dedičstvo

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.