Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. júna 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

DPB: Druhá súťaž na nákup nových autobusov môže pokračovať

BRATISLAVA 27. júna – DPB, a.s. vyhlásil 2 verejné obstarávania na nákup 50 nových autobusov s možnosťou opcie na nákup ďalších 50 nových autobusov na základe schváleného návrhu poslancami mestského zastupiteľstva. Vedeniu DPB, a.s. sa podarilo vyrokovať výhodný úver na nákup nových autobusov: úroková miera pripravovaného úveru na nákup 50 ks autobusov v zmysle záväznej ponuky financovania je 2,35%.
V druhej verejnej súťaži DPB, a.s. obstaráva 25 kĺbových trojnápravových autobusov pre najmenej 150 cestujúcich a s dĺžkou najviac 18,75 metra. Súťaž na základe podanej námietky preveroval ÚVO, ktorý konanie zastavil. Počas šetrenia prišlo k 5-týždňovému omeškaniu a DPB, a.s. sa domnieva, že cieľom tejto neopodstatnenej námietky bolo zdržať celý proces, aby DPB, a.s. nestihol naplánované termíny. Dopravný podnik Bratislava, a.s. na základe rozhodnutia ÚVO však vo verejnej súťaži na nákup kĺbových autobusov môže pokračovať a vyvinie maximálne úsilie, aby plánované termíny súťaže a nákupu nových kĺbových autobusov dodržal.
„Okrem modernizácie vozidlového parku trolejbusov a električiek, ktoré sa vďaka čerpaniu z prostriedkov EU podarilo zrealizovať, DPB, a.s. potreboval zabezpečiť aj nové autobusy, nakoľko tretina z nich je už dávno po životnosti. Po úspešnej prvej verejnej súťaži môžeme pokračovať aj v obstarávaní 25 kĺbových autobusov. Všetky vysúťažené vozidlá sa objavia v uliciach hlavného mesta už koncom tohto roka,“ vyjadril sa predseda predstavenstva a generálny riaditeľ DPB, a.s. Ing. Ľubomír Belfi.
Do prvej nadlimitnej verejnej súťaže na nákup 25 autobusov, ktorú DPB, a.s. vyhlásil začiatkom tohto roka, sa prihlásili štyria uchádzači. Ako úspešné boli vyhlásené spoločnosti SOLARIS Bus & Coach S.A. a COREX, Vráble. s.r.o. Ponuky uchádzačov splnili všetky požadované podmienky a požiadavky zadávania nadlimitnej zákazky. Po uplatnení kritéria na vyhodnotenie ponúk a na základe výsledkov elektronickej aukcie tieto ponuky dosiahli najvyššie bodové hodnotenie, čím sa stali úspešnými. Predmetom zákazky bolo dodanie 5 ks nových nízkopodlažných (dvojnápravových) autobusov s celkovou obsaditeľnosťou minimálne 60 cestujúcich a dĺžkou do 10 metrov vrátane, s opciou na ďalších 5 ks nových za rovnako stanovených podmienok a dodávka 20 ks nových nízkopodlažných (dvojnápravových) autobusov s celkovou obsaditeľnosťou minimálne 90 cestujúcich a dĺžkou do 12,5 metra vrátane + opcia na 20 ks vozidiel.
Autobusy Solaris Urbino 10 v počte päť vozidiel sú nízkopodlažné, dieselové vozidlá s celkovou obsaditeľnosťou pre 75 cestujúcich, poháňané motorom Euro 6 Cummins s max. výkonom 204 kW – 2 100 ot./min., s automatickou prevodovkou Voith, klimatizáciou kabíny vodiča aj priestoru pre cestujúcich.
Autobusy IVECO Urbanway 12m v počte 20 vozidiel sú nízkopodlažné vozidlá s celkovou obsaditeľnosťou 94 miest, motorom TECTOR – diesel, Euro 6, s výkonom 210 kW, automatickou prevodovkou Voith so zabudovaným retardérom, plne klimatizované, s vonkajšími a vnútornými informačnými LED panelmi.
DPB, a.s. si vedie štatistiku vozidlového parku podľa veku, obsaditeľnosti ako aj typu vozidla (sólo autobusy, MIDI autobusy, kĺbové autobusy). Keďže vozidlový park autobusov je kritický v každom segmente podľa typu vozidla, DPB, a.s. sa rozhodol, že obstará vozidlá do každého segmentu podľa aktuálnej potreby, aby sme v budúcnosti boli schopní zabezpečiť výpravu. Z tohto dôvodu DPB, a.s. vypísal 2 verejné obstarávania, pričom jedno verejné obstarávanie bolo rozdelené na 2 časti. Každý uchádzač teda mohol predložiť až tri ponuky. Uvedeným krokom DPB, a.s. sledoval to, aby sa každý výrobca autobusov mohol zúčastniť verejného obstarávania a mohla sa tak dosiahnuť lepšia cenová ponuka.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;nr

K téme

Urbansummit opäť priniesol návod na zlepšenie života v Bratislave. Diskutovalo sa o problematickej doprave aj o bezpečnosti v hlavnom meste Bratislava začína s výstavbou bulváru Mlynské nivy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.