Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. októbra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Dostaňte svoje dáta pod kontrolu s novinkami od IBM

BRATISLAVA 11. októbra – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) v uplynulých 2 týždňoch predstavila niekoľko noviniek, ktoré klientom pomôžu zvládnuť aktuálne problémy, akými sú prechod na cloud computing alebo geometrický rast dát, tzv. big data. Práve množstvo dát predstavuje pre mnohé firmy veľkú prekážku. Podľa odhadov IBM sa denne vytvorí 2,5 exabajtov dát a až 90 percent dát na celom svete vzniklo počas posledných 2 rokov. Nové systémy PureData umožnia klientom riadiť a analyzovať petabajty dát v priebehu minút a výstupy využiť na podporu firemných cieľov od marketingu, cez obchod až po operatívu. Klienti ich môžu využiť na náročné dátové služby v tradičnom i cloudovom prostredí.

Firmy vo všetkých odvetviach hľadajú jednoduchší, efektívnejší a finančne menej náročný spôsob ako analyzovať údaje, a tak lepšie pochopiť zákaznícke správanie, redukovať odliv zákazníkov, efektívnejšie riadiť marketingové kampane a odhaľovať podvody v reálnom čase. Nové systémy PureData sú dostupné v troch modeloch podľa pracovných úloh – transakčné, operatívne a analytické s dôrazom na big data.

Nové PureData systémy sú ďalším krokom v stratégii IBM priniesť na trh integrované systémy so zabudovanou expertízou, ktorá vychádza z desaťročí skúseností pri znižovaní nákladov a komplexnosti spojenej s rozvojom IT. Klienti dokážu systém rozbehať v priebehu 24 hodín, nie 24 dní, môžu realizovať komplexné analytické úlohy za pár minút, nie hodín a zvládať viac ako 100 databáz na jednom systéme. Celá rodina systémov PureSystems je výsledkom dvojmiliardovej investície IBM do výskumu a vývoja počas 4 rokov.

Okrem nového člena rodiny PureSystems IBM predstavila aj nové technológie v oblasti Power systémov, úložných systémov a mainframov s dôrazom na bezpečnosť, cloud a analytiku:

– Power systémy prichádzajú s novým POWER 7+ procesorom, vyššou bezpečnosťou a rýchlosťou analytických úloh, kapacitou podľa potreby (capacity on demand) a vyšším výkonom. (1)
– Nové high-endové úložné systémy DS8870 sú trikrát rýchlejšie ako predchádzajúci model. (2)
– Riešenie IBM DB2 Analytics Accelerator V3 urýchľuje analytické úlohy na mainframe zEnterprise EC12, zSecure zasa odhalí nezvyčajnú aktivitu skôr, než je systém ohrozený.

Viac informácií o stratégii IBM v oblasti inteligentnejších výpočtových systémov (IBM Smarter Computing) nájdete na stránke www.ibm.com/smartercomputing.

(1) Laboratórne testy IBM ukázali, že klienti dosiahnu o 20 až 30 percent vyšší výkon na jadro a nové POWER7+ procesory poskytujú vyšší aplikačný výkon. Očakáva sa až 40 percentné zlepšenie pri Java úlohách a až 30 percentné pri tradičných OLAP a ERP prostrediach v porovnaní s POWER7.
(2) IBM, “IBM System Storage DS8870 Performance Whitepaper,” október 2012.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Odhaľte tajné fungovanie mozgu a dostaňte ho do formy! Aktívny začiatok roka v štýlovom športovom oblečení

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.