Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. októbra 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Doba digitálna v slovenskej samospráve práve štartuje

BRATISLAVA 15. októbra – Nielen obyvatelia, ale aj zástupcovia slovenských miest a obcí netrpezlivo očakávajú pozitívne zmeny, ktoré má priniesť naštartovaná informatizácia samosprávy. Najnovšie možnosti, ktoré naše mestá aj obce posunú o výrazný krok vpred, predstaví už 20. októbra v hoteli Sitno vo Vyhniach spoločnosť DATALAN na ďalšom ročníku odbornej konferencie DATALAN Digitálne mesto. Príďte sa inšpirovať!

Aké sú aktuálne problémy slovenskej samosprávy a ako ich vyriešiť? Čo konkrétne prinesie mestu, či obci zapojenie sa do projektu DCOM? Aké technológie sú dostupné pre mestá a obce aj bez veľkých investícií? Čo nás čaká v ďalšom programovom období OPISu? Na tieto aj ďalšie otázky odpovedia účastníkom konferencie DATALAN Digitálne mesto 2015 hostia z radu technológov, odborníci z kompetentných inštitúcií, a o skúsenosti sa podelia aj kolegovia zo samospráv. O účasť na konferencii už prejavila záujem viac než stovka informatikov a zástupcov miestnych úradov, ktorých oslovil bohatý obsah a príležitosť priamo diskutovať o aktuálnych témach s prítomnými spíkrami. „Každoročne predstavujeme nielen najnovšie možnosti v informatizácii samospráv, ale spoločne s predstaviteľmi miest a obcí hľadáme spôsoby, ako výhody technológií preniesť priamo do ich každodenných procesov, práce úradu a komunikácie s občanmi,“ prezradil Ľuboš Petrík, ktorý v spoločnosti DATALAN tému informatizácie v tomto segmente zastrešuje. „Spíkri, ktorých sú tento rok takmer dve desiatky, budú pripravení zodpovedať otázky účastníkov a otvorená diskusná platforma prinesie možnosť rozobrať témy, ktoré v súčasnosti zaujímajú všetkých fanúšikov modernizácie miest a obcí najviac.“ Do diskusie prijali pozvanie ľudia, ktorí o situácii a vývoji v rámci informatizácie samospráv vedia najviac: Milan Muška, výkonný podpredseda ZMOSu, Ľubomír Lörincz, starosta obce Santovka a podpredseda ZMOSu, a Rudolf Horváth, vedúci oddelenia podpory zákazníkov zo Združenia DEUS.

IT lídri zase prinesú tipy ako modernizovať infraštruktúru miest a obcí, ako využívať úsporné cloudové služby, a predstavia nové aplikácie appstoru Digitalnemesto.sk©, v ktorom sú samosprávam dostupné praktické služby na prenájom už od pár eur mesačne.

Novinkou aktuálneho ročníka sú dve témy, reagujúce na súčasný dopyt. V rámci diskusie o stavebných konaniach sa účastníci konferencie DATALAN Digitálne mesto 2015 dozvedia, aká je vízia jedného z najkomplexnejších projektov na Slovensku, aké sú výsledky štúdie uskutočniteľnosti a požiadavky na legislatívu, a to priamo od zástupcu z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Druhou „horúcou“ témou sú spoločné obecné úrady. „SOÚ riešia reálny problém malých miest a obcí, ktoré nemajú kapacity a zdroje – ľudské aj finančné – na samostatnú prevádzku,“ informoval Petrík. „S odborníkmi preto budeme diskutovať o možnostiach outsourcingu služieb úradov, zdieľania agendy aj infraštruktúry, a pridáme aj inšpiráciu z praxe – ako fungujú prvé spoločné úrady na Slovensku a ako využiť SOÚ ako nástroj na zníženie výdavkov mesta, či obce.“

Na záver konferencie čaká účastníkov vyhlásenie výsledkov hodnotenia OTVORENÁ SAMOSPRÁVA 2015. Gabriel Šípoš, riaditeľ Transparency International Slovensko, predstaví rebríček žúp na Slovensku a aktuálne hodnotenie transparentnosti služieb a hospodárenia vyšších územných celkov.

Viac informácií a kompletný program konferencie nájdete na www.datalandigitalnemesto.sk

Partnermi konferencie sú spoločnosti CISCO, Epson, HP a Microsoft.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Čo rozhoduje pri nákupe nových módnych kúskov? Zmeny v nákupnom správaní Slovákov poznačila pandémia Je tu! Vyladený hotelový systém – od Slovákov a pre každú recepciu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.