Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júla 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Do kín prichádza nový film Pedra Almodóvara, Julieta

Príbeh o prianiach, spomienkach, strate a nekonečnej túžbe nezostať sám.

Julieta žije sama so svojou dcérou Antíou potom, ako do ich šťastného života kruto zasiahol osud. Po smrti Julietinho manžela Xoana, Antíninho otca, prežívajú najhoršie spoločné obdobie. Obe trpia, Julieta sa uzatvára do sebe a tichá hlboká bolesť ich obe postupom času navzájom odcudzuje.

Keď má Antía osemnásť rokov opúšťa svoju matku bez jedného slova vysvetlenia. Odchádza na prázdniny, z ktorých sa už nevráti. Počas nasledujúcich dvanástich rokov Juliata zúfalo hľadá svoju dcéru a počas tejto nekonečne dlhej doby zisťuje ako pramálo svoju dcéru poznala. Je zúfalá a v istom momente sa rozhodne na dcéru zabudnúť. Zničí všetky veci, ktoré jej Antíu pripomínali, rozhodne sa pochovať všetky spomienky. Madrid, v ktorom spolu žili je plný malých časti a oblastí kam jej dcéra nikdy nevkročila, škaredé a smutné, ďaleko od centra kde spolu žili. Tu si prenajme neosobný byt, vymaľovaný bielou farbou, bez obrazov a zbytočných farieb a rozhodne sa žiť v definitívnej samote.
Až náhodné stretnutie s Antíou dáva matke šancu pokúsiť sa získať ju späť. Osamelá a zlomená Julieta sa rozhodne konfrontovať svoj život a povedať dcére pravdu o osudových udalostiach, ktoré nešťastne rozdelili ich životy.

https://www.youtube.com/watch?v=4_hLBWQ7T0I

Držiteľ Oscara (Hovor s ňou, najlepší scenár, 2003), svetovo uznávaný režisér Pedro Almodóvar (Všetko o mojej matke, Ženy na pokraji nervového zrútenia, Spútaj ma, Volver, Rozorvané objatia, Zlá výchova), je známy svojimi filmami o silných ženách v komplikovaných životných situáciách.
Dráma Julieta je o zúfalej snahe matky prežiť v neistote. Hovorí o osude a komplexe viny a nepochopiteľných tajomstvách, ktoré nás slepo vedú k tomu, že ľudí, ktorých milujeme mažeme zo svojich životov akoby pre nás nikdy nič neznamenali a akoby nikdy neexistovali. Film je adaptáciou troch vzájomne prepojených poviedok, je plný odkazov a symbolov. Do hlavných ženských úloh režisér obsadil Adrianu Ugarte, Rossy de Palma a Emmu Suárez.

Film bol v máji premiérovo uvedený na filmovom festivale v Cannes. Slovenskí diváci ho v kinách uvidia od 21. júla

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Otvárací ceremoniál odštartoval 30. ročník MFF Art Film Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.