Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. septembra 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Do Bratislavy zavíta výstava fotografií Jana Saudka

BRATISLAVA 20. septembra – Po Záhrebe, Kolíne a Trnave si tento rok môžu výber z celoživotného diela kontroverzného umelca s pohnutým osudom pozrieť aj Bratislavčania. Počas októbra bude známy fotograf vystavovať svoje diela v priestoroch Očnej kliniky NeoVízia a NsP Medissimo.

Exkluzívna výstava diel známeho českého fotografa svetového formátu Jana Saudka sa uskutoční v priestoroch Očnej kliniky NeoVízia a vo foajé Nemocnice s poliklinikou Medissimo, v ktorej NeoVízia sídli. Fotografie typické nezameniteľným rukopisom a kolorovaním si môžu návštevníci pozrieť od 2. do 29. októbra 2013 v čase otváracích hodín nemocnice a očnej kliniky.

Kto je Jan Saudek
Jeden z najvýznamnejších českých fotografov svetového formátu je známy svojim nezameniteľným rukopisom a kolorovaním svojich diel. V počiatkom tvorby ho fascinovala rodina a vzťah medzi dospelými a deťmi. Najčastejším predmetom jeho fotografií je ženské telo a vzťah muža a ženy. Ako dieťa bol počas druhej svetovej vojny svedkom nemeckej okupácie Prahy. Kvôli polovičnému židovskému pôvodu sa spolu so svojim bratom, dvojčaťom Karlom, dostal do poľského koncentračného tábora pre tzv. miešancov. Koncom 60. rokov zorganizoval prvú vlastnú fotografickú výstavu na University of Indiana v americkom Bloomingtone. Získal mnohé svetové ocenenia vrátane titulu rytiera Radu čestnej légie, francúzskeho Radu umenia a literatúry. Jeho diela vystavujú prestížne galérie v Európe, Austrálii, v Izreali, v Japonsku a v USA.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Letné cestovanie so Železničnou spoločnosťou Slovensko je tu KOOPERATIVA prináša nájomné bývanie už aj do Bratislavy – sprístupní 102 bytov v komplexe Ovocné sady Trnávka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.