Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103403_dkv_logo_4c_300dpi 1 676x507.jpg
23. januára 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

DKV Mobility spolupracuje so spoločnosťou Milence v oblasti nabíjania nákladných vozidiel

23.1.2024 –
Spoločnosť Milence buduje sieť na nabíjanie nákladných vozidiel s výkonom až 400 kW
V holandskom meste Venlo pripojili k elektrickej sieti prvú nabíjaciu stanicu vhodnú pre nákladné vozidlá
Do roku 2027 je v Európe pláne výstavba ďalších 1 700 verejných nabíjacích miest pre nákladné vozidlá

Spoločnosť DKV Mobility, popredná európska platforma B2B pre platby a riešenia na cestách, rozširuje svoju nabíjaciu sieť pre elektrické nákladné vozidlá o výkonné nabíjačky s výkonom až 400 kW. Zákazníci DKV Mobility získajú prístup k nabíjacej sieti pre nákladné vozidlá Milence. Tento holandský prevádzkovateľ nabíjacích staníc sídli v Amsterdame a špecializuje sa na riešenia pre nákladné vozidlá.

Spoločnosti Milence a GreenFlux, dcérska spoločnosť DKV Mobility zodpovedná za kompletný sortiment služieb DKV Mobility v oblasti nabíjania elektrických vozidiel, nedávno podpísali dohodu o spolupráci. Prvú nabíjaciu stanicu vhodnú pre nákladné vozidlá pripojili k elektrickej sieti v holandskom meste Venlo.

Spoločnosť Milence plánuje spustiť v prvej polovici roka 2024nabíjacie stanice aj v ďalších európskych krajinách. Do roku 2027 plánuje vybudovať a prevádzkovať 1 700 verejných vysokokapacitných nabíjacích miest pre elektromobily v celej Európe vrátane megawattových nabíjacích systémov. K novým nabíjacím miestam majú prístup držitelia karty DKV +Charge.

„Nabíjacie riešenia v sektore dopravy sú hlavnou hybnou silou smerom k mobilite, ktorá je šetrnejšia k životnému prostrediu a je nevyhnutnou súčasťou energetického mixu budúcnosti. Sme radi, že môžeme byť partnerom spoločnosti Milence a pomôcť pri zavádzaní riešení nabíjania nákladných vozidiel v oblasti elektrickej mobility,“ hovorí Sven Mehringer, výkonný riaditeľ divízie Energy & Vehicle Services spoločnosti DKV Mobility.

„DKV Mobility je významným hráčom v tomto sektore s veľmi silnou zákazníckou základňou v celej Európe. Sme radi, že DKV Mobility umožní zákazníkom prístup k našim nabíjacím staniciam a ponúkne vodičom nákladných vozidiel v celej Európe jednoduché a bezproblémové nabíjanie v našej sieti, ktorú budeme neustále rozširovať. Na našich staniciach nájdu dopravcovia nabíjačky CCS (kombinovaný, štandardizovaný nabíjací systém rýchleho nabíjania) s výkonom až 400 kW, ktoré patria medzi najvýkonnejšie zariadenia na trhu. Okrem toho plánujeme rýchly prechod na technológiu megawattového nabíjacieho systému (MCS) hneď, ako bude k dispozícii, aby sme pripravili pôdu pre nabíjanie s výkonom až 1 000 kW a viac. To znamená, že diaľkové nákladné vozidlá s batériou s kapacitou 600 kWh a dojazdom približne 500 kilometrov bude možné prostredníctvom MCS plne nabiť už za 30 až 45 minút,“ vysvetľuje Roel Vissers, obchodný riaditeľ spoločnosti Milence.

S 564 000 verejnými a čiastočne verejnými nabíjacími miestami pre elektromobily v celej Európe ponúka spoločnosť DKV Mobility prístup k jednej z najväčších sietí pre nabíjanie elektromobilov v Európe.

O spoločnosti DKV Mobility

Spoločnosť DKV Mobility, ktorá poskytuje služby ~328 000 aktívnym zákazníkom vo viac ako 50 európskych krajinách a zamestnáva ~2 200 ľudí, je popredná európska B2B platforma pre platby a riešenia na cestách s takmer deväťdesiatročnou históriou a cieľavedomým rastom. Spoločnosť ponúka prístup k najrozsiahlejšej akceptačnej sieti v Európe, ktorá zahŕňa ~67 000 konvenčných čerpacích staníc, ~564 000 verejných a čiastočne verejných nabíjacích miest pre elektromobily a ~21 000 čerpacích staníc s alternatívnymi palivami. DKV Mobility je tiež popredným poskytovateľom riešení pre platby mýta v Európe. Zároveň ponúka služby zaisťujúce mobilitu vrátane servisu vozidiel na približne 32 000 servisných miestach alebo inovatívne digitálne riešenia. V rámci finančných služieb je DKV Mobility popredným poskytovateľom riešení pre vratky DPH. DKV Mobility vygenerovala v roku 2022 transakcie vo výške 17 miliárd EUR a tržby 621 miliónov EUR. Cieľom DKV Mobility je smerovať k efektívnej a udržateľnej budúcnosti mobility.
*Všetky údaje sú k 30. septembru 2023, ak nie je uvedené inak.
www.dkv-mobility.com

O spoločnosti Milence

Spoločnosť Milence si dala za cieľ podieľať sa na budúcnosti cestnej dopravy bez fosílnych palív. Milence túto víziu realizuje vybudovaním spoľahlivej nabíjacej siete pre všetky nákladné vozidlá a autobusy s batériovým elektrickým pohonom bez ohľadu na výrobcu. Do roku 2027 má byť v celej Európe k dispozícii najmenej 1 700 výkonných nabíjacích miest. Prvé z nich sú v prevádzke už od konca roka 2023. Spoločnosť Milence vznikla v júli 2022 ako spoločný podnik spoločností Daimler Truck, Traton Group a Volvo Group s počiatočným finančným vkladom 500 miliónov eur. Milence pôsobí ako nezávislá, samostatná spoločnosť.
www.milence.com

Informačný servis

K téme

Automatizovaná úhrada mýta s DKV Box Europe už aj na Slovensku DKV Mobility rozširuje sieť nabíjacích staníc vďaka spolupráci so spoločnosťou ČEZ

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.