Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
15. augusta 2016 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Deň otvorených dverí v SND: S vašou divadelnou rodinou!

BRATISLAVA 15. augusta – Slovenské národné divadlo i tento rok otvorí brány všetkým divákom, ktorí chcú nazrieť na svet divadla aj inak ako z pohodlného miesta v hľadisku.

Deväťdesiatu siedmu divadelnú sezónu SND už tradične otvorí obľúbený Deň otvorených dverí, ktorý je tento rok venovaný rodine. Ako naznačuje podtitul kampane, v priestoroch Slovenského národného divadla stretnú nielen rodiny našich divákov, ale aj jedna veľká rodina – rodina divadelná, pozostávajúca zo všetkých umeleckých profesií, ktoré zahŕňa naša prvá scéna.

V rámci DOD SND, ktorý sa uskutoční už 10. septembra 2016 od 11.00 hod., budete mať vy a vaši rodinní príslušníci jedinečnú možnosť nazrieť na miesta, kde sa vyrábajú scény, kostýmy či kompletné vizuálne predvedenia vašich obľúbených inscenácií. Čarovný svet divadelného umenia zaujme nielen dospelých, ale aj deti, pre ktoré si SND tento rok pripravilo pestrý program. Už tradične sa môžete tešiť na zaujímavé workshopy, ktoré budú tento rok okrem iného venované aj divadelným umeleckým remeslám.

Bohaté aktivity pre deti a dospelých v podobe exkurzií a krátkych umeleckých čísel vyvrcholia premiérou detskej opernej inscenácie Nepredajme nevestu!, ktorá je komentovaným prierezom slávnej opery Bedřicha Smetanu. Obľúbený moderátor Martin Vanek prerozpráva deťom ďalší zaujímavý príbeh plný nečakaných zvratov a vzrušujúcej hudby.

I tento rok budete mať možnosť stretnúť sa so svojimi obľúbenými hercami, spevákmi, tanečníkmi a tvorcami inscenácií na autogramiáde, alebo na detskom pódiu vo foyeri novej budovy SND. Pre generáciu pamätníkov sme pripravili aj tradičné Kino SND, ktoré bude tento rok venované životu a dielu zosnulých umelcov Slovenského národného divadla.

Okrem iného vás pozývame nazrieť do unikátnych priestorov Umelecko-dekoračných dielní Slovenského národného divadla, založených v roku 1959 profesorom Ladislavom Vychodilom. Odvtedy sa stali kreatívnym centrom scénických návrhov rôznych domácich a svetových umelcov a neoddeliteľnou súčasťou tvorby Slovenského národného divadla. V rámci prehliadky sa môžete tešiť aj na legendárny výťah v sklade kulís, ktorý sa svojou originálnou technickou koncepciou zaradil medzi svetové unikáty.

Všetkým, ktorí sa zúčastnia na Dni otvorených dverí SND, ponúkame tiež výnimočnú 10 % zľavu na kúpu vstupeniek na predstavenia všetkých troch súborov SND.

Deň otvorených dverí v SND sa uskutoční s partnerskou podporou spoločností BILLA, ECCO a Peugeot Slovakia.

Tešíme sa na vás!

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Gigantická výhra vo Svete hier. Šťastlivec pokoril Mega Jackpot a berie viac ako milión eur! Niké v novej kampani s Jánom Lašákom prináša klientom majstrovské bonusy!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.