Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2014 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

DATALAN je dodávateľom technológie elektronických podpisov pre Orange

BRATISLAVA 14. októbra – Orange, najväčší mobilný operátor na Slovensku, zaviedol vo svojich pobočkách biometrické podpisovanie. Takmer 2,8 milióna zákazníkov na celom Slovensku už môže využívať moderné služby šetriace čas a zjednodušujúce komunikáciu s operátorom. Projekt pre spoločnosť Orange realizoval DATALAN, líder v prinášaní technologických inovácií na slovenský trh.

Zákazníci spoločnosti Orange môžu vďaka modernému riešeniu uzavrieť zmluvu, či iný dokument prostredníctvom elektronického biometrického podpisu eSign. Technológia eSign je schopná z podpisu realizovaného vlastnou rukou na elektronickej podložke zachytiť všetky dáta zaručujúce unikátnosť podpisujúceho a bezpečnosť celého procesu. Doteraz zákazníci podpísali elektronicky už viac než 2 milióny dokumentov.

„Riešenie eSign nám umožnilo prepojiť dáta s existujúcimi aj novými záznamami, a tiež rýchlo vyhľadať relevantné informácie. Našim zákazníkom tak vieme poskytnúť adresnejšie služby, ktoré sú prispôsobené ich potrebám“ uviedol Andrej Bradáč, projektový manažér zo spoločnosti Orange, a.s.

Hlavnými výhodami podpisu eSign je úspora času na strane zákazníka aj operátora. Vďaka prepojeniu s internými systémami operátora sú všetky potrebné dokumenty uložené na jednom mieste a k dispozícii všetkým pracovníkom. Prínosom riešenia je aj výrazné zníženie nákladov na skenovanie, spracovanie a archivovanie dokumentácie, poštové náklady a pod. Zákazníkovi sú zaslané podpísané dokumenty e-mailom, a plusom je jednoznačné zrýchlenie vybavenia požiadavky na ktorejkoľvek pobočke. Riešenie tak prináša vyšší komfort a rýchlejšie vybavenie zákazníka, tiež vyššiu bezpečnosť, a nezanedbateľný je aj ekologický prínos.

DATALAN realizoval dodávku podpisovacích zariadení, návrh, vývoj a implementáciu riešenia a zabezpečenie prevádzky. Riešenie z technologického hľadiska obsahuje špecifické systémy pre komunikáciu s tabletom, spracovanie a overenie dát biometrického podpisu a ich pripojenie k dokumentu. Obsahom riešenia je aj systém pre správu biometrických podpisových vzorov a úložisko vzorov. „V rámci technologického riešenia bol kladený dôraz nielen na zjednodušenie a zefektívnenie každodenných procesov v spoločnosti Orange, ale aj na vysokú bezpečnosť,“ doplnil Richard Šufliarsky, vedúci oddelenia ECM zo spoločnosti DATALAN. Podpis zákazníka sa automaticky overuje voči podpisovému vzoru a dokument sa po podpise elektronicky zapečatí, takže nie je možné uskutočniť ďalšie zmeny.

Uvedeniu riešenia eSign do praxe predchádzalo viacmesačné testovanie v pilotnej prevádzke na viacerých pobočkách operátora a celoplošne bolo zavedené počas septembra 2013. V súčasnosti je zákazníkom k dispozícii na viac než 160 prevádzkach viac ako 800 podpisovacích zariadení. Riešenie je postavené tak, aby zvládalo vysoké nároky aj v exponovaných časoch, pričom približné ročné zaťaženie je cez 1,5 milióna dokumentov. Systém ponúka výkon na úrovni cca 2 PDF dokumenty za sekundu a celkové ročné nároky na diskový priestor sú zabezpečené v kapacite 900 GB.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Firmy od technológií očakávajú efektivitu, zákazník pozitívnu skúsenosť Viac ako tretina detí na Slovensku by ocenila vzdelávanie v oblasti technológií

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.