Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
25. októbra 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Dar VšZP pre onkologické ústavy

BRATISLAVA 25. októbra – Všeobecná zdravotná poisťovňa, a. s. sa rozhodla prispieť k zlepšeniu vybavenia izieb pre pacientov pripútaných na lôžko a darovať všetkým trom špecializovaným onkologickým ústavom na Slovensku antidekubitné matrace. Táto zdravotnícka pomôcka je dôležitou prevenciou proti možným preležaninám a pomáha zvýšiť kvalitu života ťažko chorých pacientov.

Dekubity sú totiž napriek pokroku v medicíne stále vážnou zdravotnou komplikáciou pre dlhodobejšie ležiacich pacientov, zvyšujú riziko vzniku infekcie a predstavujú aj vyššiu záťaž zdravotníckych pracovníkov.

Dar v podobe antidekubitných matracov je ďalšou z foriem podpory prevencie, ktorej najväčšia zdravotná poisťovňa na Slovensku pripisuje mimoriadny význam. Počet onkologických ochorení totiž stále rastie a na ich liečbu VšZP ročne vynakladá takmer 300 miliónov Eur. Dar financuje VšZP z úspor na svojich prevádzkových nákladoch a aj takýmto spôsobom sa v praxi snaží napĺňať svoje posolstvo, že „zisk vracia späť do systému zdravotnej starostlivosti“.

Prvé odovzdávanie sa uskutočnilo vo štvrtok 25. októbra 2012 v Onkologickom ústave sv. Alžbety v Bratislave. Antidekubitné matrace odovzdal riaditeľovi ústavu Doc. MUDr. Jurajovi Kaušitzovi, CSc., generálny riaditeľ VšZP Ing. Marcel Forai, MPH a členka predstavenstva a riaditeľka sekcie nákupu zdravotnej starostlivosti Ing. Antónia Borovková.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Nadácia Volkswagen Slovakia darovala Červenému nosu vozidlá Volkswagen up! Prihlásiť svoje práce do 12. ročníka medzinárodnej súťaže dizajnu orientovaného na remeslo Kruhy na vode, máte možnosť ešte do 30. júna 2024!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.