Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
1. decembra 2015 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Čo darujú Viedenčania pod vianočný stromček

BRATISLAVA 30. novembra – Aké darčeky dostávajú Viedenčania na Vianoce? Na tému adventu v obchodoch a vianočných nákupov uskutočnila Viedenská hospodárska komora v susednej metropole prieskum. Podľa odhadov komory očakáva počas adventu viedenský maloobchod obrat v hodnote okolo 340 miliónov eur.

Deväť z desiatich Viedenčanov vo veku nad 15 rokov nakupuje vianočné darčeky – v priemere venujú Viedenčania osem darčekov svojím najbližším. Teda asi 10 miliónov vianočných darčekov si celkovo nájdu Viedenčania pod vianočným stromčekom. Za jeden darček minú naši susedia v priemere okolo 350 eur, čo je rovnako ako v ostatnom roku.

Vianočným darčekom čislo jeden je pre Viedenčanov ako po uplynulé roky kniha. Každý druhý Viedenčan daruje svojim najbližším aspoň jednu knižku pod vianočný stromček. Nasleduje spotrebná elektronika a tretím najobľúbenejším darčekom sú poukážky, a potom hračky, oblečenie a kozmetika. Obyvatelia susednej metropoly venujú pod stromček radi aj vstupenky na rôzne kultúrne podujatia, šperky či kožené výrobky.

Väčšina Viedenčanov si zaobstará darčeky v obchodoch na známych nákupných uliciach Viedne i v okolí svojho bydliska. Inšpiráciu, tipy a informácie o darčekoch získava 80 percent Viedenčanov priamo v predajni alebo pri prezeraní si výkladov. Osobné poradenstvo, blízkosť obchodu a široký sortiment sú obzvlášť dôležité pre obyvateľov susednej metropoly pri vianočných nákupoch. Viedenský maloobchod podľa Viedenskej hospodárskej komory v každom prípade prispieva k čaru Vianoc vo Viedni.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Šéf slovenských audítorov M. Mozolák: “Pomoc podnikateľom musí byť adresná a transparentná. Pomôcť by mohol “KORONA REGISTER”. Tesco naďalej pomáha ľudom v núdzi, opäť prináša letnú potravinovú zbierku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.