Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. februára 2014 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Ceremoniál ZOH na Jednotke a Dvojke videlo vyše 1,5 mil. divákov

BRATISLAVA 10. februára – Na Jednotke dosiahol ceremoniál sledovanosť 848-tisíc divákov (podiel na trhu 46,7 %) a stal sa tak najsledovanejším programom dňa. Pokračovanie na Dvojke si pozrelo 659-tisíc divákov (podiel na trhu 30,6 %). Priemerná sledovanosť otváracieho ceremoniálu na Jednotke aj Dvojke dosiahla hodnotu 778-tisíc divákov, čo je najvyššia dosiahnutá sledovanosť z doteraz odvysielaných otváracích ceremoniálov OH od štartu merania sledovanosti pomocou peoplemetrov.
Vyrovnané výkony si v prime time od svojho štartu udržuje aj relácia 5 proti 5 extra, ktorú si pozrelo 314-tisíc divákov (podiel na trhu 14,1 %). Jednotka bola v piatok celodennou dvojkou na trhu s podielom 14,3 %. V sobotňajšom pásme od 10.00 – 18.00 hod. bola Dvojka trhovou jednotkou. V rámci pásma Dvojka vysielala prenosy zo ZOH 2014 v Soči a zápasy Fed Cupu medzi Slovenskom a Nemeckom. Najsledovanejším prenosom prvého súťažného dňa zimnej olympiády bol biatlon – 10 km (muži), ktorý si pozrelo 326-tisíc divákov (podiel na trhu 23 %), beh na lyžiach – skiatlon na 15 km (ženy) s počtom divákov 229-tisíc (podiel na trhu 24,6 %). Aj ostatné športové prenosy vysielané v rámci popoludnia dosiahli nadpriemerné výkony s podielom nad 21 %. Tenisový zápas Fed Cup Slovensko – Nemecko dosiahol sledovanosť 273-tisíc divákov (podiel na trhu 23,8 %). V sobotu sa tak Dvojka so svojím trhovým podielom stala celodennou trhovou dvojkou.
V sobotu sa darilo aj Jednotke, ktorá sa stala prime time dvojkou. Reláciu Pošta pre teba si pozrelo 475-tisíc divákov (podiel na trhu 21,1 %), čo je najvyššia hodnota sledovanosti za posledný rok. Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou zaznamenali najvyšší výkon od svojho štartu so sledovanosťou 405-tisíc divákov (podiel na trhu 18,5 %). Jednotkou na trhu bola Jednotka v čase vysielania podvečerných relácií Taxík (278-tisíc divákov, podiel na trhu 16,2 %) a Nebíčko v papuľke (309-tisíc divákov, podiel na trhu 16,9 %).
Podobne ako v sobotu bola Dvojka aj v nedeľu trhovou jednotkou počas vysielania športových prenosov (8.00 – 19.00 hod., ZOH, tenis Fed Cup). Suverénne najsledovanejším prenosom ZOH a druhý najsledovanejší program dňa bol v nedeľu ženský biatlon a triumf našej reprezentantky Anastázie Kuzminovej na 7,5 km trati – pozrelo si ho 631-tisíc divákov (podiel 38,6 %).
Aj napriek veľmi silnému výkonu Dvojky sa Jednotke podarilo udržať si svoj stabilný výkon a všetky vlastné relácie vysielané v konkurencii prenosov ZOH si udržali svoje priemerné výkony (O 5 minút 12 223-tisíc divákov/podiel 17,2 %, Občan za dverami 240-tisíc divákov/podiel 17,3 %, Nikto nie je dokonalý 266-tisíc divákov/podiel 14,9 %, Tajomstvo mojej kuchyne 338-tisíc divákov/podiel 16,4 %). Stabilné hodnoty si udržal seriál Kolonáda, ktorý sa naďalej teší skvelej diváckej priazni (465 000 divákov/19,2 %), v nedeľu v čase jeho vysielania bola Jednotka jednotkou na trhu.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;bl

K téme

Šesťsto folkloristov na jednom pódiu a ďalšie jedinečné vystúpenia. Začína sa Východná Otvárací ceremoniál odštartoval 30. ročník MFF Art Film

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.