Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
87667_53539 676x441.jpg
25. apríla 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Budúcnosť medicíny môže závisieť práve od Teba

BRATISLAVA 25. apríla 2018 – Medicína sa mení. Najnovšie výskumy naznačujú, že jej tón v neďalekej budúcnosti bude udávať molekulárna a celulárna biológia, biochémia, biotechnológie a bioinformatika. Ich rozvoj otvorí cestu k presným diagnózam a cielenej, maximálne individualizovanej liečbe, šitej doslova na mieru pacienta. Aj Ty môžeš byť toho súčasťou. Otvárajú sa Ti dvere medicíny a tvorivosti vo vedných odboroch, ktoré definitívne zmenia jej tvár. Už teraz sú žiadané a vysoko hodnotené. Ak máš teda chuť, záujem a odvahu riešiť nové cesty poznania pridaj sa k nám. Prispieť do personalizovanej medicíny nového tisícročia to už stojí za to!

Prihlás sa na štúdium našich programov Biotechnológia, Biochémia a biomedicínske technológie, v ktorých sa zoznámiš s modernými metódami analýzy biologických vzoriek a spôsobmi ich interpretácie. Bude len na tebe, či sa rozhodneš ich ďalej rozvíjať a otvárať cestu novinkám v praktickej medicíne.

Každý vie, že základom úspešnej liečby je presná a detailná diagnostika. Čím podrobnejšia, tým vyšší predpoklad úspešnosti. Ako náš absolvent sa môžeš podieľať na vývoji nových diagnostických metód a liečebných postupov. Budeš partnerom lekárov a vďaka odborníkom ako Ty budú môcť prejsť od štatisticky podložených protokolov k skutočne individualizovanej liečbe. I tých najobávanejších ochorení.

Odborníci biotechnológií menia tvár medicíny

Dnes tušíme, že stojíme na prahu revolúcie v prístupe k liečeniu. Možno si už aj Ty počul o novej, prevratnej liečbe chronickej myeloidnej leukémie, ktorá nielen lieči, ale zachováva plnohodnotnú kvalitu života. Za týmto úspechom stojí objavenie príčiny ochorenia a vývoj moderných liečiv v biochemických a biotechnologických laboratóriách. Práve ony výrazne menia kvalitu života, ktoré držia vyvolané zmeny pod kontrolou a bránia nekontrolovanému deleniu bielych krviniek. Objavenie týchto liekov výrazne zmenilo kvalitu života pacientov a ich dlhodobú prognózu. Môžu pracovať, športovať, normálne žiť.

Štúdiom na FCHPT STU sa môžeš stať odborníkom pripraveným riešiť podobné významné úlohy. Naznačujú to aj výsledky našich absolventov v odboroch výskumu a vývoja pre biomedicínske aplikácie, ktorí pracujú v najvýznamnejších inštitúciách doma a v zahraničí. Podieľajú sa napríklad na vývoji modernej liečby cukrovky, alebo leukémie odolnej voči chemoterapeutikám, ale aj na štúdiu vplyvu voľných kyslíkových radikálov pri rozvoji rôznych ochorení a mnohých ďalších výskumných témach a novinkách, ktoré môžu podstatne zmeniť zdravotný stav ľudí na svete.

Staň sa jedným z nich

Personalizovaná medicína potrebuje veľa odborníkov, ktorí lekárom podajú pomocnú ruku a ktorí budú schopní analyzovať veľké množstvo údajov – od genetických až po vplyvy prostredia a životného štýlu. Poskytnú účinné nástroje cielenej liečby. Štúdiom našich programov na NAJLEPŠEJ technickej fakulte FCHPT STU sa môžeš stať jedným z nich. Vyššie percento vyliečených môže tak závisieť aj od teba. A nemusíš byť preto iba lekárom. Kto vie? Možno práve Ty zbavíš ľudí strachu zo závažných ochorení, ktoré spôsobujú najčastejšie príčiny úmrtí. Možno práve Ty prídeš na spôsob ako liečiť niektoré nádorové, kardiovaskulárne, nervové a iné ochorenia.

Urob správne rozhodnutie, poď študovať na NAJLEPŠIU technickú fakultu FCHPT STU!

Prihláška

K téme

Kníhkupkyňa z Paríža. Žena, ktorá zmenila svet literatúry Ako byť šťastní, keď sa svet okolo rúca? Divadlo na Tomovom jazere

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.