Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. októbra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislava sa na jeden deň zmenila na OpenSlavu

BRATISLAVA 14. októbra – O najnovšie trendy v open source a Java ekosystéme je na Slovensku záujem. Potvrdzuje to aj úspešný prvý ročník konferencie OpenSlava, ktorú v piatok 11. októbra organizovala spoločnosť Accenture v spolupráci s Fakultou elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity.

Na celodennej konferencii OpenSlava 2013 sa predstavili špecialisti na open source a Java technológie zo strednej a západnej Európy, vrátane Slovenska. Pilotný ročník zaznamenal rekordných viac ako 500 registrovaných účastníkov, čo len potvrdzuje záujem slovenskej IT komunity o odborné konferencie tohto typu. Podujatie zorganizovala spoločnosť Accenture v spolupráci s FEI STU a podporou mediálnych partnerov zive.sk a robime.it.

Prezentujúci účastníkom predstavili, ako podniky na celom svete využívajú benefity Java a open source technológií pri riešení výziev firemných infraštruktúr. Svoje skúsenosti predstavili okrem slovenských spíkrov aj odborníci z Fínska, Lotyšska, Nemecka, Rakúska a Španielska, ktorí na Slovensku prednášali vôbec po prvýkrát. Medzinárodný rozmer podujatia sa prejavil aj v publiku, v ktorom sa nachádzali účastníci z Čiech, Holandska, Rakúska, Nemecka či Dánska. „Podujatie sme zorganizovali preto, lebo si ako jeden z top IT zamestnávateľov na Slovensku uvedomujeme, že je dôležité zdieľať skúsenosti a prinášať najnovšie trendy zo sveta aj do lokálnej IT komunity,“ povedal Tomáš Volek, riaditeľ technologických centier spoločnosti Accenture v krajinách strednej a východnej Európy. „Za pravdu nám dáva aj záujem a pozitívne ohlasy ľudí, ktoré nás veľmi príjemne prekvapili,“ dodal.

Konferencia okrem IT odborníkov z praxe zaujala aj študentov slovenských technických škôl, ktorí tvorili približne tretinu celkového počtu účastníkov. „Sme veľmi radi, že študenti technologických smerov majú aj vďaka takýmto aktivitám možnosť obohatiť a prepojiť svoje univerzitné znalosti s praxou a skúsenosťami odborníkov. Navyše veľmi oceňujeme, že sme na pôde našej fakulty mohli predstaviť špičkových expertov zo zahraničia, z ktorých mnohí prednášali na Slovensku vôbec po prvýkrát,“ povedal Gabriel Juhás, dekan Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Bratislava ožila objatiami PPA CONTROLL – kľúčový hráč slovenského priemyslu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.