Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92721_dsc5973 edit 676x451.jpg
9. apríla 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Bratislava má za sebou prvú veľkú dezinfekciu

9.4.2020 – Počas štyroch nocí od 4. do 7. apríla prešli verejné priestory v Bratislave hĺbkovou dezinfekciou. Postarala sa o ňu spoločnosť A.I.I. Technické služby s.r.o. v spolupráci s Magistrátom hlavného mesta Bratislavy. Spoločným cieľom je vytvoriť bezpečné ulice pre obyvateľov mesta v súvislosti s koronavírusom a čo najviac znížiť riziko jeho šírenia.

Tímy technických pracovníkov A.I.I. vykonali dezinfekciu pomocou strojov i ručne. Dezinfikovali sa prevažne hlavné uzly, ako sú priestory pred nemocnicami a domovmi pre seniorov v Starom Meste, Novom Meste, Ružinove, Lamači, Karlovej Vsi, Vrakuni a Petržalke, ale aj frekventované zastávky MHD od Patrónky po Šafárikovo námestie v oboch smeroch. Vydezinfikované boli aj odpadkové koše pri nemocniciach a zastávkach MHD. „Dezinfekcia vybraných častí ako napríklad odpadkové koše a zastávky je veľmi dôležitá aj za normálnych okolností, nie však tak intenzívne. V súčasnej dobe šíriaceho sa vírusu a v snahe eliminovať pravdepodobnosť nakazenia obyvateľov je význam dezinfikovania verejných priestranstiev o to dôležitejší,“ uviedol Marek Volný, výkonný riaditeľ A.I.I. Technické služby s.r.o.

Dezinfekcia prebehla v noci, aby nebol žiadnym spôsobom narušený chod mesta a život obyvateľov. Mimoriadne čistenie bratislavských ulíc by malo odteraz prebiehať pravidelne až do odvolania. „Aby bola dezinfekcia naozaj efektívna, v súčasnej situácii je ideálne vykonávať ju každý druhý, tretí deň. Veríme, že aj takto zvýšime pocit bezpečia obyvateľov mesta,“ dodal Volný.

Dezinfikované priestory pred nemocnicami:

Univerzitná nemocnica Bratislava – všetky nemocnice
Nemocnica svätého Michala
Univerzitná nemocnica s poliklinikou Milosrdní bratia
Kardiocentrum Bratislava Kramáre
Železničná nemocnica a poliklinika
Medissimo

Dezinfikované priestory pred domovmi seniorov:

Domov seniorov v Dúbravke
Domov dôchodcov v Dúbravke
Zariadenie pre seniorov Pri Kríži
Domov Jesene života
Domov seniorov Archa
Seniorville
Seniorcentrum Staré Mesto
Stredisko Evanjelickej diakonie Bratislava
Dom seniorov Rudi n.o.
Domov dôchodcov v Ružinove
Domov Seniorov
Ružinovský dom seniorov
Petržalský domov seniorov
Dom Tretieho Veku

Informačný servis

K téme

Dizajn štúdio ÚĽUV : Kresba v priestore. Výstava predstavuje diela tvorcov, ktorých spája hľadanie výtvarných polôh drôtu Orange Podcast roka 2024 predstavuje nové súťažné kategórie, partnerov aj porotu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.