Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. októbra 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Boj s nadváhou dokáže vyhrať ktokoľvek

BRATISLAVA 9. októbra – Často dostávam listy, v ktorých ma ľudia žiadajú o rady, ako zabojovať s nadváhou. Trápia sa rôznymi diétami, skúšajú možné i nemožné… a pritom je to také jednoduché. Verte, väčšina problémov s nadváhou je spojená so zlou životosprávou.

Je to dlhodobý problém, ktorý má korene v spoločnosti, v ktorej žijeme. Na pultoch sú potraviny plné rýchlovstrebateľných sacharidov, po ktorých konzumácii sme hladní, a preto ich konzumujeme vo veľkom množstve. Spoločnostiam, ktoré ich vyrábajú, to vyhovuje, keďže sa im vďaka dopytu darí zvyšovať svoje zisky. Do hry im hrá aj farmaceutický priemysel, ktorý nás presviedča, že si chýbajúce vitamíny doplníme výživovými doplnkami. Nehovoriac o reklame, ktorá nám denno-denne prezentuje, že sladkosti sú to najlepšie čo môže mama dieťaťu dať… Niektorí isto namietnete a poviete, že sacharidy k životu potrebujeme ako zdroj energie. Ale nie tie rýchlovstrebateľné! Tie nepotrebujeme ku každodennému životu, ba ani to množstvo, ktoré sa dnes konzumuje. Naši predkovia, povedzme pred 200 rokmi, väčšinu prác vykonávali fyzicky a prepravovali sa vlastnými silami. My žijeme odlišne- jeme mnohonásobne viac sacharidov, podstatne menej sa hýbeme, a to už od detského veku. Hodiny telesnej výchovy sme eliminovali a deťom pridali humánne predmety, ktoré im však nadbytočnú energiu z tela nevybijú. Nečudo, že obezita v školských laviciach prekvitá. Namiesto pohybu ich totiž prepchávame nezdravými potravinami plnými sacharidov, ktorých dlhodobá konzumácia vyúsťuje do obezity, metabolických porúch a rôznych chorôb s tým spojených..
Pokračovanie TU (http://www.update.sk/sk/udalosti/pisali-o-nas/)

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

K téme

V novej súťažnej sekcii MFF Art Film sa predstavia snímky zo strednej a východnej Európy Nový životopis jednej z najvýznamnejších slovenských osobností

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie PR správy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.