Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
103814_schneider electric sustainability impact awards back for a second year and nominations now open to customers and suppliers too jpg 676x616.jpg
26. marca 2024 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Blíži sa finále ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Porotu zaujalo aj riešenie zo Slovenska

26.3.2024 – Ocenenie pre partnerov, zákazníkov a dodávateľov Schneider Electric predstaví top dekarbonizačné projekty z celého sveta.

O pár dní vyvrcholí súťaž Schneider Electric Sustainability Impact Awards. Príkladom projektov, ktoré na strategickej aj aplikačnej úrovni prispievajú k dekarbonizácii budov a priemyslu sú aj riešenia od slovenskej spoločnosti ITP Control. Firma už viac ako 25 rokov ponúka riešenia v oblasti riadiacich systémov budov, regulácie a merania.

Schneider Electric Sustainability Impact Awards predstaví globálne ocenenia počas technologického podujatia Innovation Summit Paris 2024. Samit tradične predstaví nové trendy v oblasti automatizácie, elektrifikácie a digitalizácie a vytvára tiež priestor na odprezentovanie unikátnych riešení z celého sveta.

Schneider Electric Sustainability Impact Awards sa udeľuje od roku 2022 za unikátne riešenia a prístupy k elektrifikácii a digitalizácii systémov, ktoré majú preukázateľný prínos k dekarbonizácii.

V tomto roku sa pozornosť sústreďuje na projekty, ktoré umožňujú zákazníkom prihlasovateľov dosiahnuť ciele dekarbonizácie, prípadne majú výrazný výsledok pri dekarbonizácii vlastných procesov prihlasovateľov. Medzi dôležité kritériá úspechu patrí integrovaný prístup k udržateľnosti, aplikovanie digitálnych nástrojov a excelentnosť v dosahovaní energetickej efektívnosti.

Jedným z laureátov ocenenia z minulého ročníka je, napríklad, spoločnosť Hewlett Packard Enterprise (HPE), ktorá sa implementovala sériu viacerých nástrojov na využívanie zelenej energie. V oblasti logistiky preferuje HPE vozidlá s nulovými alebo nízkymi emisiami a udržateľné letecké palivá. HPE tiež používa ekologické materiály a produkty, zavádza inovácie v oblasti balenia a systematicky znižuje množstvo odpadu vo všetkých svojich prevádzkach.

Iným príkladom inovatívnej firmy, ktorá získala ocenenie, je fínska spoločnosť Ramboll Finland, ktorá pôsobí v oblasti strojárstva, priemyselného dizajnu a poradenstva. V 35 krajinách zamestnáva viac ako 17 500 ľudí. Ocenenie získala spoločnosť okrem iného za vývoj a nasadenie udržateľných energetických riešení v oblasti budov. V rovnakom segmente podniká aj spoločnosť ITP Control, ktorá ponúka riešenia v oblasti riadiacich systémov budov. Práve jej projekt sa dostal cez národné nominačné kritériá ocenenia.

Prečítajte si o ďalších inšpiratívnych projektoch z rôznych odvetví, ktoré získali najvyššie ocenenia Schneider Electric Sustainability Impact Awards.

Informačný servis

K téme

Hasiči absolvovali školenie k horeniu batérií. Umožní im v budúcnosti efektívnejšie hasiť elektromobily a ďalšie zariadenia s batériami Dovolenková sezóna sa blíži! Ako vyrysovať telo do plaviek?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.