Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
23. marca 2015 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

BILLA: Regionálni výrobcovia potravín by sa mali zjednotiť

BRATISLAVA 23. marca – V utorok 17. marca sa v Nitre na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity (SPU) pod záštitou Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU a štátnej tajomníčky Ministerstva pôdohospodárstva a regionálneho rozvoja SR Prof. Ing. Magdalény Lacko-Bartošovej, CSc. konal okrúhly stôl na tému „Regionálne potraviny v obchodných reťazcoch”. Na stretnutí spoločne diskutovali zástupcovia pestovateľov, chovateľov a výrobcov potravín, ich zväzov a spoločnosti BILLA Slovensko. Generálny riaditeľ obchodného reťazca BILLA Dariusz Bator privítal „snahu nájsť spoločnú reči pri predaji slovenských regionálnych potravín a pripomenul, že BILLA na Slovensku uľahčuje hľadanie domácich potravín zákazníkom vlastnou privátnou značkou Slovenská farma.“

Doc. Ing. Peter Ondrišík, PhD., dekan Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU zdôraznil, že slovenské potraviny musia byť spotrebiteľovi dostupné tam, kde ich hľadá. Výrobcovia potravín i zástupcovia BILLA Slovensko sa ďalej zhodli na potrebe vytvárania združení zastupujúcich záujmy jednotlivých menších a regionálnych producentov potravín tak, aby obchod získal silného partnera schopného garantovať plynulosť, objem a kvalitu dodávok jednotlivých potravín.

Podľa diskutujúcich producentov potravín sa postavenie domácich výrobkov v slovenských reťazcoch v poslednom období zlepšilo aj vďaka viacerým marketingovým kampaniam, ktoré postupne menia prístup aspoň časti zákazníkov. Mnohí z nich už na pultoch obchodov cielene vyhľadávajú slovenské produkty. Najviac zákazníkov sa však v obchodoch aj naďalej orientuje výhradne podľa ceny jednotlivých potravín.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

BILLA podporuje udržateľné podnikanie. Na prevoz tovarov využíva vratné eko prepravky BILLA vstupuje do sveta e-commerce. Zákazníci začínajú na nákupy využívať aplikáciu Wolt

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.