Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. novembra 2013 PR správyPotraviny od PRservis.skSITA Diskusia()

BILLA predáva mlieko aj mäso ekologickejšie

BRATISLAVA 14. novembra – Billa Slovensko (člen skupiny REWE) inštaluje postupne do svojich predajní uzatvárateľné chladiarenské boxy na mliečne a mäsové výrobky. Do konca roka by malo tieto ekologické vitríny dostať 30 predajní.

„Náš široký mliečny a mäsový sortiment nás núti ponúkať tovar v stále väčších chladiacich vitrínach a boxoch, čím nám neustále narastá spotreba energie, pričom jej časť zbytočne ochladzuje predajňu, prispieva k rastu emisií CO2 v ovzduší a v neposlednom rade zvyšuje naše náklady,“ hovorí Martina Kovacs, marketingová manažérka BILLA Slovensko. “Našou misiu je mať obchody priateľské k zákazníkom nielen cenou ale aj správaním sa voči životnému prostrediu, v ktorom žijeme.“

Predpokladaná úspora v 30-tich predajniach osciluje medzi 700 000 až 800 000 kWh elektrickej energie za rok, počas výroby ktorej by sa vyprodukovalo viac ako 540 ton oxidu uhličitého. Takéto množstvo by muselo v priebehu roka pohlcovať viac ako 14 000 stromov.

„V programe energetickej a ekologickej optimalizácia našich predajní budeme pokračovať aj v budúcom roku, podľa veľkosti predajne a jej spotreby chladených potravín. V každom prípade každá naša nová predajňa už bude takýmito uzatvárateľnými boxmi vybavená,“ dodáva Kovács.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Pevnejšie zdravie už pre 3 200 detí. Obľúbená sieť supermarketov je aj dobrým susedom Spoločnosť DODO rozviezla v roku 2023 viac ako 6 miliónov objednávok a zaznamenala doposiaľ najvyšší obrat

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Potraviny

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.