Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. septembra 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Bezdotykové odstránenie sivého zákalu získava na popularite

BRATISLAVA 12. septembra – Svetovo uznávaná metóda zaznamenala úspech aj na Slovensku. Operácia sivého zákalu pomocou femtosekundového laseru výrazne skracuje pobyt pacienta na operačnej sále a znižuje viaceré riziká. Účinnú liečbu, ktorú na Slovensko priniesla očná klinika NeoVízia, už úspešne podstúpilo 1007 česko-slovenských pacientov.

Vďaka najmodernejšiemu femtosekundovému laseru LenSx® už očný chirurg počas operácie nemusí používať žiadne ostré nástroje. Pacientom prináša zákrok nové pohodlie, presnosť a šetrnosť. Celá laserová operácia sivého zákalu je navyše prísne individualizovaná. Chirurg nastaví všetky parametre operácie presne na mieru každému pacientovi. Samotný laserový zákrok trvá vďaka tomu iba 40 – 50 sekúnd.

Na laseri LenSx® odoperovali svetoví oční chirurgovia už 250 000 očí. Pacienti môžu laserové odstránenie sivého zákalu podstúpiť celkovo na 650 laseroch v 65 krajinách. Postará sa o nich viac než 2800 vytrénovaných očných chirurgov. Na Slovensku využíva femtosekundový laser LenSx zatiaľ ako prvá a zatiaľ jediná Očná klinika NeoVízia. V Čechách jej sesterské pracovisko, pražská Očná klinika DuoVize.

Výskumy potvrdili, že laser je desaťkrát presnejší než človek
„Už roky sa pacienti pýtajú, či sa sivý zákal môže operovať laserom. Teraz im konečne môžeme odpovedať: áno,“ hovorí mikrochirurg a primár Očnej kliniky NeoVízia MUDr. Radovan Piovarči. Prvú operáciu sivého zákalu pomocou femtosekundového laseru LenSx vykonal MUDr. Piovarči v Prahe v apríli 2012. Na Slovensku prevratnou metódou operuje od januára 2013. Od tej doby odoperovali chirurgovia na oboch česko-slovenských klinikách spolu viac ako tisíc spokojných pacientov.

Bez dotyku ľudskej ruky
Femtosekundový laser priniesol vnútroočným operáciám a operáciám sivého zákalu zvýšenú presnosť a precíznosť. Počas zákroku už chirurgovia nepoužívajú skalpel či iné ostré nástroje. Celá laserová procedúra prebieha úplne bez dotyku ľudskej ruky. Tým vylučuje chyby spôsobené manuálnym vytváraním rezov pomocou skalpelu, nožníc a ihiel. Každá, hoci aj najnovšia a najšetrnejšia technológia, nie je obyčajne vhodná pre všetkých.

Operácia sivého zákalu pomocou femtoskeundového laseru je ideálna pre pacientov, ktorí sa rozhodli pre nadštandardné multifokálne šošovky. Laser vytvorí dokonalý centrovaný otvor v puzdre šošovky v zvolenej veľkosti tak, ako to žiadny chirurg nedokáže. Výskumy preukázali, že laser je v tomto kroku desať krát presnejší než človek. Vďaka tomu vie chirurg zabezpečiť presnú polohu vnútroočnej šošovky v oku. To je nevyhnutné pre zachovanie dlhodobého ostrého videnia najmä pri multifokálnych šošovkách. Odpadá tu riziko hoci aj toho najjemnejšieho posunutia, čím by sa mohla znížiť kvalita videnia.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií Poznáme tucet dynamických firiem, ktorým sa podarilo získať diamantový status

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.